Іващук Петро Володимирович
(01.07.1951)
 

Іващук Петро Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 952/2004 від 21.08.2004)

орден Держава

      Народився 1 липня 1951 року в селі Окіп Білогірського району Хмельницької області. У 1983 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут за фахом вчений агроном; кандидатська дисертація "Оптимізація технології вирощування кукурудзи на зерно в умовах Західного Лісостепу України" (Подільський державний аграрний університет, 2007).
      У 1969-1971 роках проходив службу в лавах Радянської Армії. У 1972-1975 роках – електрозварювальник і механізатор в колгоспі "Зоря комунізму" села Мокроволя. У 1975-1977 роках проходив навчання в Рівненській радянсько-партійній школі за спеціальністю "Агроном"; у серпні-вересні 1977 року – агроном колгоспу "Зоря комунізму". У 1977-1980 роках – заступник голови правління колгоспу імені Кутузова села Кур’янки. У 1980-1985 роках – заступник голови правління колгоспу "Зоря комунізму". У 1985-1988 роках – секретар парткому колгоспу "Україна" села Квітневе; у 1988-1998 роках – голова правління колгоспу "Україна" села Квітневе. У 1998-2003 роках – генеральний директор ТОВ "Племзавод "Квітневе". З 1998 року – депутат Хмельницької обласної ради.
      З 2003 року – генеральний директор ТОВ науково-виробнича агрофірма "Перлина Поділля" села Квітневе Білогірського району Хмельницької області. Власне, у Квітневому центральна садиба, а всього під опікою господарства – 11 сіл, де мешкають 5600 жителів: Окіп, Соснівка, Соснівочка, Весняне, Жемелинці, Мокроволя, Сушівці, Водички, Миклаші і Білогородка – останнє село Ізяславського району. Агропідприємство визнане господарством високої культури землеробства та тваринництва, воно виробляє близько 70 відсотків сільгосппродукції району, його частка в районному податку з прибутку складає 83 відсотки. Сільгоспформування має в користуванні 12500 гектарів угідь, з них – 10670 гектарів ріллі.
      Підприємство вирощує елітне насіння зернових і зернобобових культур, а також насіння гібридної кукурудзи. Являється базовим господарством Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України та науково-дослідного Інституту круп’яних культур ПАТА. Дослідні ділянки нових перспективних сортів пшениці Смуглинка, Фаворитка, Колумбія, Подолянка, Зимоярка, Хуторянка навіть в неврожайні роки дають не менше 60 центнерів з гектара.
      Основними напрямками в тваринництві є племінне молочне скотарство, племінне свинарство, племінне конярство, звірівництво та бджільництво. Молочне стадо представлене голштинською та українською червоно–рябою молочними породами. Всього в господарстві великої рогатої худоби – 3800 голів. Завдяки тісній співпраці з найкращими в Україні науково-дослідними закладами, за рахунок поліпшення продуктивних якостей молочної худоби з року в рік зростають надої. В середньому від кожної корови по 6173 кілограми молока на рік. У племрепродукторі займаються розведенням великої білої породи свиней (2584 голів), а також російської рисистої та української верхової породи коней (280 голів). У великих спортивних змаганнях брали участь четверо квітневських коней. Їх залюбки купують на різних виставках, аукціонах. У господарстві займаються вирощуванням кролів та хутрових звірів (лисиці, песці, норки, нутрії та фредки). Є у "Перлині Поділля" й пасіка. І 350 бджолосімей – це не лише додаткові кошти за проданий мед, а й запорука високого врожаю багатьох культур.
      Підприємство займається не тільки вирощуванням, але й переробкою сільськогосподарської продукції. В ТОВ науково-виробнича агрофірма "Перлина Поділля" побудовано 3 млини з загальною потужністю 15 тон борошна за зміну, олійня, пекарня, введено в експлуатацію мережу магазинів в сільській місцевості. До послуг трудівників агрофірми – 4 будинки культури, 3 клуби, 9 фельдшерських пунктів. Діти навчаються в 11 школах і відвідують 8 дошкільних навчальних закладів.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 952/2004 від 21 серпня 2004 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, досягнення стабільних високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну самовіддану працю генеральному директору товариства "Науково-виробнича агрофірма "Перлина Поділля" Білогірського району Хмельницької області Петру Володимировичу Іващуку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      У 2006 році балотувався до Верховної Ради України від Народного блоку Литвина (№ 231 у виборчому списку), але до парламенту не пройшов.
      Заслужений працівник сільського господарства України (20.08.2003, за значний особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, зразкове виконання службового обов'язку, вагомі здобутки у професійній та громадській діяльності). Нагороджений орденом "Знак Пошани", медаллю "За мужність в охороні державного кордону України"; орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (13.11.2009, за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства), орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.