Іванов Федір Антонович
(06.04.1940 – 27.02.2005)
 

Іванов Федір Антонович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 838/2002 від 19.09.2002)

Пам'ятники

орден Держава

      Народився 6 квітня 1940 року в селі Стара Богданівка Миколаївського району Миколаївської області. У 1963-1968 роках навчався в Херсонському сільськогосподарському інституті.
      У 1959-1961 роках працював столяром кораблебудівного заводу "Океан". У 1961-1963 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. З 1968 року працював головним агрономом колгоспу "Зоря" Березанського району, головним агрономом колгоспу "Україна" Очаківського району. З 1985 року – голова колгоспу "Ольвія" Очаківського району Миколаївської області.
      Працюючи головою правління сільськогосподарського товариства "Ольвія", Ф.А. Іванов впевнено здійснював державну політику в агропромисловому комплексі, наполегливо втілював курс реформ та його позитивні наслідки в подальшу стабілізацію сільськогосподарського виробництва, переробної промисловості та соціальний розвиток села. Свою практичну діяльність він вміло поєднував з науковою, працюючи викладачем агрономічного факультету кафедри плодоовочівництва і виноградарства Миколаївської державної аграрної академії. Кероване ним багатогалузеве господарство "Ольвія" стало науковою базою для студентів. Він практикував дуже пізню сівбу кукурудзи на зерно, і завжди був з урожаєм цієї культури. Через те, це сільськогосподарське підприємство з року в рік мало солідний перехідний запас зерна та соняшника, навіть в несприятливі з точки зору погодно-кліматичних умов роки. Досвід його роботи вивчався не тільки керівниками сільськогосподарських підприємств південної зони України, але й міжнародними сільськогосподарськими корпораціями. Винні і коньячні матеріали "Ольвії" охоче купували відомі в Україні заводи Артемовська, Одеси, Ужгороду. Під його керівництвом в селі Парутине були збудовані торгівельний центр, Палац культури, літня дискотека, дитячий садочок "Ластівка", стадіон з трибунами, ігровим полем з системою дренажу, прокладено багатокілометровий газопровід.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 838/2002 від 19 вересня 2002 року за визначні особисті заслуги перед Україною у розвитку агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю голові правління сільськогосподарського товариства "Ольвія" Очаківського району Миколаївської області Федору Антоновичу Іванову присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Був депутатом Миколаївської обласної ради. Жив у селі Парутине Очаківського району Миколаївської області. Помер 27 лютого 2005 року. Похований на кладовищі села Парутине.
      Заслужений працівник сільського господарства України. Почесний член Української Академії аграрних наук (УААН, Відділення регіональних центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва, 12.1999).
      Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, орденом "Знак Пошани"; орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (08.10.1999, за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, багаторічну сумлінну працю), орденом "За заслуги" III ступеня (07.10.1997, за вагомі досягнення у праці, що сприяють соціально-економічному і культурному розвиткові Миколаївської області).
      В селі Парутине на центральному майдані йому встановлено пам'ятник.

Іванов Федір Антонович. Кладовище села Парутине Очаківського району Миколаївської області. Вид 1


Іванов Федір Антонович. Кладовище села Парутине Очаківського району Миколаївської області. Вид 2