Ільків Богдан Іванович
(03.07.1962 – 22.02.2014)
 

Ільків Богдан Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 3 липня 1962 року у селищі міського типу Щирець Пустомитівського району Львівської області. Закінчив залізничний технікум, працював машиністом автодрезини. Брав активну участь у житті місцевої церковної громади. Був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      11 грудня 2013 року вперше приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Після цього був у Києві ще три рази. Кожного разу їхав до столиці на п'ять днів, у вільний від роботи час, брав участь в охороні барикад та нічних патрулюваннях міста, як член Стрийської сотні Самооборони. Востаннє поїхав до Києва увечері 18 лютого 2014 року, мав бути на роботі, однак його начальник знайшов заміну. 20 лютого 2014 року отримав два вогнепальних поранення у живіт на вулиці Інститутській і був шпиталізований до 17-ї київської лікарні, де і помер 22 лютого 2014 року від отриманих поранень. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле 67).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Богдану Івановичу Ільківу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29).

Ільків Богдан Іванович. Львів. Личаківський цвинтар. Поле 67