Ігнатенко Василь Іванович
(13.03.1961 – 13.05.1986)
 

Ігнатенко Василь Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 328/2006 від 21.04.2006)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 13 березня 1961 року в селі Стрижжя Гомельської області Білорусії. Закінчив середню школу. В органах внутрішніх справ з 1982 року. Працював командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини (СВПЧ-6) з охорони міста Прип'ять. На пожежах і тактичних заняттях працював сміливо й рішуче.
      26 квітня 1986 року, прибувши на місце аварії після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС на чолі відділення, молодший сержант В.І. Ігнатенко правильно оцінив обстановку, встановив пожежну машину між третім і четвертим енергоблоками, на великій висоті і проклав рукавну лінію. Особистим прикладом вів за собою відділення на сміливі й рішучі дії з гасіння пожежі.
      Внаслідок тривалого впливу високого рівня радіаційного опромінення, теплового виділення і задимлення вибув з бойових рядів і був госпіталізований. Лікувався в спеціальній клініці Москви, однак доза опромінення була надто високою. Помер 13 травня 1986 року. Похований у Москві на Митинському кладовищі.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 328/2006 від 21 квітня 2006 року за геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС командиру відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті Київської області Василю Івановичу Ігнатенку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Кандидат у майстри спорту.
      Нагороджений орденом Червоного Прапора (25.09.1986, посмертно, за мужність, героїзм і самовіддані дії при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС); хрестом "За мужність" (08.05.1996, посмертно, за особисту мужність і відвагу, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС).
      Ім'я Героя вибито на одній із плит меморіалу Героям-чорнобильцям у Києві на перетині бульвару Верховної Ради та проспекту Миру; меморіалу загиблим працівникам МВС України у Києві на Солом'янській площі; на стелі з іменами Героїв-чорнобильців у Сімферополі у парку Гагаріна біля входу з вулиці Павленко. Бюст Герою встановлено у Києві на алеї Героїв-чорнобильців на перетині проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської. 21 квітня 2011 року у Києві біля будівлі, де працював оперативний штаб протипожежної служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (вулиця Круглоуніверситетська № 20/1) відкрито пам'ятник пожежним-чорнобильцям, а на фасаді будівлі їм встановлено меморіальну дошку. У квітні 2016 року до 30-х роковин з дня аварії на ЧАЕС у Києві на фасаді будівлі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Київській області (вулиця Межигірська № 8) встановлено барельєф Героя.

Ігнатенко Василь Іванович. Москва. Митинське кладовище


Ігнатенко Василь Іванович. Москва. Митинське кладовище. Загальний вид меморіала