Храпаченко Олександр Володимирович
(18.09.1987 – 20.02.2014)
 

Храпаченко Олександр Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 18 вересня 1987 року у місті Рівному. У 2004 році закінчив рівненську середню загальноосвітню школу №19, був активним учасником усіх шкільних заходів, головою учнівського самоврядування, приймав участь у шкільних виставах. Акторський хист та режисерські здібності проявилися ще у дитинстві, тому свій майбутній фах він вирішив пов'язати із театром. У 2009 році закінчив кафедру театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету за спеціальністю "режисер драматичного театру". Зробив не одну театральну постановку; його режисерські роботи: А.П. Чехов "Ведмідь", С. Мрожек "Стриптиз"; акторські роботи: А. Салинський "Сьогодні я стану жінкою", О. Слаповський "Від червоного щура до зеленої зірки", Софокл "Ісмена" тощо. Знявся у фільмі Рівненського телеканалу РТБ "Воскресіння", в якому виконав роль солдата, що повернувся з війни додому. Був провідним актором, солістом театру вільної пластики "Яблуко", що діяв при кафедрі театральної режисури. Завжди мав безліч цікавих ідей та рішень. Був життєрадісним, позитивним, енергійним і повним ентузіазму чоловіком. Захоплювався туризмом, полюбляв мандрівки, займався скелелазінням.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Належав до волинської сотні Самооборони Майдану "Волинська Січ". 20 лютого 2014 року загинув на барикаді по вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера потрапила у ключицю, пройшла легені та застрягла у печінці. Похований у місті Рівне на кладовищі "Нове" ("Молодіжне").

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олександру Володимировичу Храпаченку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 3 червня 2014 року рішенням сесії Рівненської міської ради Олександру Храпаченку присвоєно звання "Почесний громадян міста Рівне" (посмертно) та нагороджено відзнакою "За заслуги перед містом" І ступеня (посмертно). 20 жовтня 2014 року у місті Рівне на фасаді будинку (вулиця Волинської Дивізії № 11-А), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 12 грудня 2014 року у місті Рівне на фасаді будівлі навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа-ліцей № 19" (вулиця Макарова № 48), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 20 лютого 2015 року на фасаді будівлі головного корпусу Рівненського державного гуманітарного університету (вулиця Степана Бандери № 12), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. У Рівному Герою присвячені стенд на перетині вулиць Соборної і 16 липня, а також художньо-скульптурна композиція на будинку по вулиця Гоголя № 4.

Храпаченко Олександр Володимирович. Рівне. Нове кладовище. Вид 1


Храпаченко Олександр Володимирович. Рівне. Нове кладовище. Вид 2


Храпаченко Олександр Володимирович. Рівне. Нове кладовище. Загальний вид