Хомяк Віктор Борисович
(20.02.1958 – 27.01.2014)
 

Хомяк Віктор Борисович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 20 лютого 1958 року у селі Голишів Луцького району Волинської області, де і прожив усе життя. Закінчив місцеву школу. Працював на Гнідавському цукровому заводі, потім – охоронцем у приватного підприємця. Господарював. Був простою, непоказною людиною. Ніколи не гнався за статками. Любив природу, особливо рибалку.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Допомагав будувати барикади, підтримував активістів Майдану. Приїздив додому лише на кілька днів. Перед Новим роком затримався тому, що прихворів, та 23 січня 2014 року, незважаючи на хворобу, знову поїхав до Києва.
      27 січня 2014 року близько 07:30 він зателефонував дочці і повідомив, що з ним все добре, тільки втомився після нічного чергування на барикадах і йде у Будинок профспілок, аби трохи поспати і відпочити. Розмова була короткою, а вже за кілька годин його тіло знайшли повішеним на металевому каркасі ялинки на Майдані; на тілі були сліди численних катувань: рани на голові, численні садна на долонях, зірвані нігті, вивернуті пальці. Похований у селі Голишів Луцького району Волинської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віктору Борисовичу Хомяку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам'ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави. 25 березня 2015 року рішенням сесії Луцької районної ради Віктору Хомяку присвоєно звання "Почесний громадян Луцького району" (посмертно). 24 серпня 2015 року у селі Голишів на фасаді будівлі Голишівської середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Хомяк Віктор Борисович. Кладовище села Голишів Луцького району Волинської області