Гурик Роман Ігорович
(02.10.1994 – 20.02.2014)
 

Гурик Роман Ігорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 жовтня 1994 року у місті Івано-Франківськ. З дитинства відвідував усі можливі гуртки, ходив на тренування з гімнастики і плавання (у сім років отримав дитячий розряд із плавання), на хореографію, вчив іноземні мови (англійську – з 4 років, польську). Екстерном завершив навчання в івано-франківській школі-ліцеї № 23. Готувався до навчання у Гданську – пройшовши відповідні курси, обрав для себе в польському вищому учбовому закладі спеціальність "навігаторство" але через недобір групи, навчання перенесли на липень 2014 року. Тим часом навчався на філософському факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Мріяв про вступ у морську академію.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Чотири рази їздив з Івано-Франківська на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Вперше поїхав у листопаді 2013 року з друзями, останній – 15 лютого 2014 року. 19 лютого 2014 року мав повернутися додому, проте не встиг на останній автобус до рідного міста, а вже наступного ранку пішов на барикади. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у голову, куля снайпера влучила у скроню. Похований в Івано-Франківську у Меморіальному сквері.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Роману Ігоровичу Гурику посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 13 березня 2014 року в Івано-Франківську з'явилася вулиця Романа Гурика (раніше Проектна, яку відкрили 2013 року), вона з'єднує вулиці Короля Данила й Гетьмана Мазепи. 2 жовтня 2014 року в Івано-Франківську на подвір'ї Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вулиця Шевченка № 57), де навчався Герой, була відкрита меморіальна стела пам'яті Романа Гурика. 3 жовтня 2014 року в Івано-Франківську на фасаді будинку (вулиця Гетьмана Мазепи № 26), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 20 лютого 2015 року в Івано-Франківську на фасаді будівлі школи-ліцею № 23 (вулиця Гетьмана Мазепи № 90), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Гурик Роман Ігорович. Місто Івано-Франківськ, Меморіальний сквер