Губанов Сергій Леонідович
(21.06.1975 – 20.05.2020)
 

Губанов Сергій Леонідович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 193/2020 від 21.05.2020)

орден Золота Зірка

      Народився 21 червня 1975 року у місті Кадіївка Луганської області. Строкову службу проходив у 95-й окремій аеромобільній бригаді (місто Житомир). У 1999 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ, у 2004 році – Національну академію внутрішніх справ. З 1995 року пройшов шлях від оперативника карного розшуку Стаханівського міського відділу міліції до начальника Луганського міського управління. На початок 2014 року – начальник Ленінського районного відділу міліції міста Луганська.
      Після окупації Луганська у квітні 2014 року був захоплений у полон російськими бойовиками разом з іншими офіцерами міліції. Після визволення став на захист рідної Луганщини, брав участь у звільненні міст Лисичанськ, Рубіжне, Сєверодонецьк від російських бойовиків. З 6 листопада 2015 року – командир батальйону патрульної служби поліції особливого призначення "Луганськ-1" Головного управління Національної поліції в Луганській області. Під його керівництвом батальйон "Луганськ-1" успішно виконував завдання щодо патрулювання території, прилеглої до лінії розмежування, антидиверсійної діяльності. Був вимогливим, але мудрим і справедливим командиром, чим заслужив щиру повагу підлеглих та побратимів. Його заслуги перед Батьківщиною неодноразово відзначалися Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України.
      20 травня 2020 року близько 21:30 полковник поліції С.Л. Губанов на чолі групи виконував завдання командування штабу Операції об'єднаних сил з патрулювання території на лінії розмежування уздовж річки Сіверський Донець – від селища Кряківка й до Станиці Луганської. Їхніми завданнями було не допустити проникнення на підконтрольну Україні територію російських диверсійно-розвідувальних груп, перекриття контрабандних "шляхів" та забезпечення правопорядку. В районі селища Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області полковник поліції С.Л. Губанов потрапив на вибуховий пристрій, внаслідок чого загинув від важких осколкових поранень. Похований у місті Сєвєродонецьк Луганської області на міському кладовищі поблизу селища Воронове.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 193/2020 від 21 травня 2020 року зa особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику поліції Сергію Леонідовичу Губанову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Полковник поліції.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (03.08.2016, за особисту мужність, виявлену під час виконання службового обов’язку, вагомий внесок у боротьбу зі злочинністю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Національної поліції України), відомчими відзнаками.