Гришко Зінаїда Михайлівна
(23.06.1948)
 

Гришко Зінаїда Михайлівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1087/2001 від 13.11.2001)

орден Держава

      Народилася 23 червня 1948 року у селі Стадниця Тетіївського району Київської області. У 1971 році закінчила Одеський сільськогосподарський інститут.
      З 1971 року – головний зоотехнік, з 1975 року – голова правління колгоспу імені Жданова села Златоустове Березівського району Одеської області. Пізніше колгосп було перейменовано у ТОВ "Агрофірма "Маяк", а З.М. Гришко обійняла посаду директора.
      У скрутні для України часи їй вдалося не тільки зберегти господарство, але й примножити його. Була зміцнена матеріальна база, збережено усі виробничі дільниці, гараж, усі три ферми, тракторна станція. Кількість великої рогатої худоби в господарстві сягнула близько 3000 голів. Було збільшено і продуктивність тварин. На фермах вирощують 200 племінних телиць. Агрофірма першою в районі перевищила чотиритисячний рубіж надоїв від кожної корови. Щорічно одержують високі врожаї. На прилиманських змитих землях цього неможливо було б досягти без внесення органіки. Рівень рентабельності виробництва у товаристві становить понад 40%.
      Велику увагу З.М. Гришко приділяє вирішенню соціальних проблем. За рахунок агрогосподарства вирішені проблеми газифікації та водопостачання. Не забули й про будинок культури, тваринницьку ферму. Після реконструкції ферми взялися за спорудження школи-десятирічки, адже кількість дітей невпинно зростає, і тепер, для отримання повної середньої освіти, їм не доводиться їздити до районного центру. В адміністративному будинку виділили два приміщення – для діток-шестиліток і для комп'ютерного класу, меблі та комп'ютери для якого також були придбані за рахунок агрофірми.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 1087/2001 від 13 листопада 2001 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільського господарства, впровадження сучасних форм господарювання директору товариства "Агрофірма "Маяк" Березівського району Одеської області Зінаїді Михайлівні Гришко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Член виконкому Одеської обласної організації Народної Партії; депутат Одеської обласної ради; голова Одеської обласної ради сільськогосподарських товаровиробників. У 2006 році балотувалася до Верховної Ради України від Народного блоку Литвина (№ 82 у виборчому списку), але до парламенту не пройшла.
      Заслужений працівник сільського господарства України (16.11.1995, за успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, впровадження сучасних форм господарювання). Нагороджена орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (10.11.1998, за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, багаторічну сумлінну працю), ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю).