Гринюк Володимир Володимирович
(14.10.1986)
 

Гринюк Володимир Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 166/2015 від 23.03.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 14 жовтня 1986 року у місті Ківерці Волинської області. Закінчив Ківерцівську середню загальноосвітню школу № 3, потім – Луцький педагогічний коледж, де отримав відразу дві спеціальності – хореографа і викладача інформатики. Після проходження строкової служби у лавах Збройних Сил України вирішив продовжити службу і закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Після закінчення Академії був скерований для проходження подальшої служби у 30-у окрему механізовану бригаду 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Новоград-Волинський Житомирської області, де служить на посаді командира механізованої роти механізованого батальйону.
      Старший лейтенант В.В. Гринюк приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      Підпорядкований йому підрозділ знищив велику кількість бронетехніки та живої сили російських бойовиків. 10-11 лютого 2015 року під час зачистки села Логвинове Артемівського району Донецької області завдяки сміливості та блискавичним рішучим діям офіцера штурмова група захопила частину населеного пункту, при цьому особисто офіцер знищив 3 одиниці бронетехніки та до 30 російських бойовиків. Під час проведення операції отримав поранення, але продовжив керувати зведеним підрозділом.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 166/2015 від 23 березня 2015 року За виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України старшому лейтенанту Володимиру Володимировичу Гринюку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Старший лейтенант.
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Гринюку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Володимиру Гринюку нагородні атрибути звання Герой України.