Горошишин Максим Максимович
(14.04.1989 – 19.02.2014)
 

Горошишин Максим Максимович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 14 квітня 1989 року у селі Басань Пологівського району Запорізької області у багатодітній родині переселенців з Молдавії, в якій він став найменшою, восьмою дитиною. Деякий час виховувався в інтернаті у місті Токмак Запорізької області, а після закінчення 8 класів навчання не продовжив, а пішов працювати, щоб допомагати матері. Деякий час жив з родиною у селі Хліборобне Пологівського району Запорізької області, пас телят і корів, не цупався і іншої роботи. З часом родина переїхала до села Грушківка Кам'янського району Черкаської області. У пошуках роботи потрапив до Києва.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Іноді приїжджав додому, останній раз був напередодні Нового 2014 року. 19 січня 2014 року під час протистояння на вулиці Грушевського біля Урядового кварталу отруївся газом від кинутої бійцями "Беркуту" газової гранати, отримав запалення легень, яке переросло у важку форму. Місяць боровся за життя у Київській міській клінічній лікарні № 17, але 19 лютого 2014 року помер. Похований у селі Грушківка Кам'янського району Черкаської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Максиму Максимовичу Горошишину посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Горошишин Максим Максимович. Кладовище села Грушківка Кам'янського району Черкаської області. Вид 1


Горошишин Максим Максимович. Кладовище села Грушківка Кам'янського району Черкаської області. Вид 2