Городнюк Іван Володимирович
(02.06.1984 – 20.02.2014)
 

Городнюк Іван Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 червня 1984 року у селищі міського типу (з 2000 року – місто) Березне Рівненської області. Вся його юність проходила в громадській діяльності – це і членство в Спілці української молоді, і в Молодіжному національному конгресі, в яких він займався безпосередньо мистецькими акціями, брав участь у різноманітних заходах. Згодом активно долучався до політичного життя краю – був постійним членом виборчих комісій, спостерігачем. Приймав активну участь у Помаранчевої революції 2004 року.
      Останні роки життя долучився до громадської організації "Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять»": брав участь у ексгумаційних роботах загиблих воїнів УПА та військових реконструкціях. Захоплювався музикою та подорожами, любив природу. Був танцюристом хіп-хопу, проводив заняття з аеробіки та брейк-дансу, настільки вміло користувався своїм талантом, що його запросили очолити гуртки сучасних танців в районному Будинку культури, деяких навчальних закладах міста та району.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років двічі їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Був членом Волинської сотні Самооборони Майдану, мав псевдо "Месник". У розпал протистояння на Грушевського стояв у перших лавах перед барикадами. 19 лютого 2014 року повернувся додому з Майдану зовсім виснаженим та понищеним, адже напередодні його жорстоко побили бійці "Беркуту", окрім того він ще й захворів на пневмонію після того як бійці "Беркуту" облили його холодною водою з водометів, а до того сильно поморозив нижні кінцівки. Іван Городнюк звернувся до лікарів, але серце не витримало і в ніч на 20 лютого 2014 року зупинилося. Похований у місті Березне Рівненської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Івану Володимировичу Городнюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 14 жовтня 2014 року у місті Березне на фасаді будівлі навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа-інтернат – міжшкільний навчально-виробничий комбінат" (вулиця Вишнева № 19), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. Ще одну меморіальну дошку встановлено у місті Березне на фасаді будівлі районного архіву (вулиця Андріївська № 1).

Городнюк Іван Володимирович. Місто Березне Рівненської області. Вид 1


Городнюк Іван Володимирович. Місто Березне Рівненської області. Вид 2