Гордєйчук Катерина Іллівна
(19.11.1950 – 07.07.2016)
 

Гордєйчук Катерина Іллівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1046/1999 від 21.08.1999)

орден Держава

      Народилася 19 листопада 1950 року у селі Студенок Глухівського району Сумської області. Її батько був офіцером, тому родина кожні три-п'ять років переїздила з місця на місце. Після закінчення восьмого класу пішла працювати дояркою, а десятирічку закінчувала вечірню у сусідньому селі, коли вже працювала.
      У 1969 році, після заміжжя, переїхала у село Широке Сімферопольського району Автономної Республіки Крим, де працювала в радгоспі, зараз акціонерне товариство "Широке". Тоді радгосп тільки розбудовувався. Він створювався для виробництва молока, і для цього все будувалося. У радгоспі, який у 1963 році отримав статус державного племінного заводу, були племінні корови, 750 голів дійного стада. Стадо було вже сформоване, потрібні були тільки робочі руки. Мали корів породи англер, червона молочна. Проводився дуже суворий селекційний відбір. Корів доїли руками, на кожну доярку припадало 25 голів і доїли чотири рази на день, потім тричі. Через сім років, коли перевели на механічну дойку, тварин стало по 33 і доїти почали двічі. Коли доїли чотири рази на день, доводилося прокидатися о другій годині ночі. Коли тричі – то починали о 3:45, потім десь з одинадцятої години йшли на обідню дойку, а тоді з четвертої вечора – вже на вечірню. Та робота доярки – це не лише доїння, а й чистка годівниць. На фермі треба було привести до ладу молочне приладдя, посуд, приготувати солому, прив'язати корову. Раз на тиждень обов'язково білили годівниці, за графіком вапнували корівники. К.І. Гордєйчук доїла в основному п'ять тисяч літрів молока на рік від однієї корови, одного року навіть було шість тисяч.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 1046/1999 від 21 серпня 1999 року за досягнення найвищих у регіоні показників з надоїв молока, багаторічну сумлінну працю в сільському господарстві доярці акціонерного товариства "Широке" Сімферопольського району Автономної Республіки Крим Катерині Іллівні Гордєйчук присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      У 2008 році вийшла на пенсію. Померла 7 липня 2016 року. Похована у селі Широке Сімферопольського району Автономної Республіки Крим.
      Нагороджена обласними та районними грамотами, медалями з виставок.