Горбенко Святослав Сергійович
(26.12.1994 – 03.10.2014)
 

Горбенко Святослав Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 449/2021 від 28.08.2021)

орден Золота Зірка

      Народився 26 грудня 1994 року у місті Полтава. У 2010 році закінчив Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І.П. Котляревського. З 2010 року навчався на філологічному факультеті (японська, англійська мови) Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди і заочно на історичному факультеті Харківського національного університеті імені В.Н. Каразіна. У 2014 році закінчив військову кафедру при Гвардійському ордена Червоної Зірки факультеті військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (з 2017 року – Військовий інститут танкових військ імені Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут").
      Взимку 2013-2014 років під час Революції гідності став до лав Самооборони Майдану у Харкові. У квітні 2014 року за наполяганням батька, через погрози і переслідування бандитами з проросійської організації "Оплот" учасників Самооборони Майдану, перевівся на 3-й курс спеціальності "японська мова і література, іноземна мова" (кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії) Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Знав кілька мов (вільно володів англійською, розмовляв французькою, осягав японську і читав польською), цікавився історією і після отримання вищої освіти міг би стати блискучим перекладачем або істориком, але обрав шлях солдата.
      У серпні 2014 року добровольцем вступив до лав Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Пройшов військову підготовку у 169-му навчальному гвардійському центрі Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0665, селище міського типу Десна Козелецького району Чернігівської області).
      З вересня 2014 року боєць 1-ї штурмової роти 5-го батальйону Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" С.С. Горбенко (позивний "Скельд") приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      3 жовтня 2014 року під час оборони Донецького аеропорту С.С. Горбенко разом з іншими бійцями виносив поранених побратимів із зони ураження, коли внаслідок пострілу російського танку у приміщення старого терміналу дістав смертельне поранення сонної артерії осколком танкового снаряду. Похований у Києві на Міському кладовищі "Берковець" (дільниця № 86).

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 449/2021 від 28 серпня 2021 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові добровольцю Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" Святославу Сергійовичу Горбенку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Молодший лейтенант (2016, посмертно).
      Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (12.03.2021, за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, посмертно).
      У квітні 2015 року ім'я Святослава Горбенка присвоєно аудиторії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, біля якої вставлено пам'ятну табличку; також Інститут філології заснував спеціальну стипендію імені Святослава Горбенка, яку присуджуватимуть студентам-японістам за успіхи у навчанні та активну участь у громадському житті. 22 травня 2015 року у Полтаві на фасаді будівлі Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П. Котляревського (вулиця Шевченка № 14), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 27 січня 2017 року у Харкові у приміщенні головного корпусу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Майдан Свободи № 4) було відкрито меморіальну дошку випускникам та студентам загиблим під час антитерористичної операції на сході України, на якій викарбуване ім’я Героя.

Горбенко Святослав Сергійович. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86). Вид 1


Горбенко Святослав Сергійович. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86). Вид 2


Горбенко Святослав Сергійович. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86). Загальний вид