Горайський Юрій Володимирович
(31.07.1977 – 04.03.2016)
 

Горайський Юрій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 395/2020 від 15.09.2020)

орден Золота Зірка

      Народився 31 липня 1977 року у селі Біла Тернопільського району Тернопільської області. Проживав разом із батьками у Тернополі. Займався плаванням у Тернопільській дитячо-юнацькій спортивній школі № 2. Закінчив Тернопільську фізико-математичну гімназію (з 1996 року – Тернопільська українська гімназія імені Івана Франка), потім – Тернопільську академію народного господарства (у 2005-2006 роках – Тернопільський державний економічний університет, у 2006-2020 роках – Тернопільський національний економічний університет, з 2020 року – Західноукраїнський національний університет), де здобув вищу економічну освіту.
      Займався аграрним бізнесом у Збаразькому районі Тернопільської області. У 2004 році був активним учасником Помаранчевої революції. У 2014 році під час Революції Гідності приймав активну участь у створені самооборони міста Збараж "Народна дружина", яка була дуже активною і забезпечувала порядок в районі.
      У травні 2014 року за квотою партії УДАР призначений головою Збаразької районної державної адміністрації, хоча не був членом цієї політичної партії. Протягом 11 місяців своєї роботи на цій посаді відновив роботу Зарубинецького спиртзаводу, який після 15-річного простою почав свою діяльність, навіть не як спиртзавод, а як завод з переобладнанням на виробництво біоетанолу, біопалива; відкрив садочки у селах Залісці та Синява, другу групу у садочку в селі Бутин та селищі міського типу Вишнівець; замінив на енергозберігаючі вікна, двері в дошкільних навчальних закладах, школах, медичних закладах, закладах культури; замінив ряд теплотрас, покрівель дахів, котлів на альтернативні види палива; відремонтував ряд доріг, зокрема на вулиці Грушевського в місті Збаражі, дорогу у селищі Вишнівець, у селі Бутин; забезпечив добротними приміщеннями та ремонтами дорослу і дитячу Вишнівецькі бібліотеки. Також, як волонтер, активно допомагав військовим у зоні проведення антитерористичної операції.
      21 квітня 2015 року розпорядженням Президента України був звільнений з посади голови Збаразької районної державної адміністрації. Через тиждень після звільнення добровольцем вирушив на захист суверенітету та територіальної цілісності України. З травня по вересень 2015 року служив у секторі "М" під Маріуполем.
      На місцевих виборах у жовтні 2015 року висувався кандидатом на посаду міського голови Збаража від партії "Добрий самарянин", але програв, набравши 9,17% голосів виборців і посівши 2-е місце серед 3-х претендентів.
      У січні 2016 року підписав контракт на військову службу і був скерований для проходження подальшої служби на посаду стрільця-регулювальника комендантського відділення комендантського взводу комендантської роти 73-го морського центру спеціальних операцій – частини спеціальної розвідки Військово-Морських Сил Збройних Сил України, яка дислокується у місті Очаків Миколаївської області, військова частина А1594.
      4 березня 2016 року під час розвідки на Маріупольському напрямку передовий дозор "морських котиків", у складі якого був солдат Ю.В. Горайський вийшов на висоту в районі міста Докучаєвська Донецької області, де наштовхнувся на диверсійно-розвідувальну групу російських бойовиків. Передовий дозор вступив у ближній бій, завадивши противнику несподівано вдарити по усій групі. Основна частина розвідувальної групи 73-го морського центру спеціальних операцій прийшла на допомогу та вступила у бій, згодом підійшли підрозділи 72-ї окремої механізованої бригади. У тому бою ворожа диверсійно-розвідувальна група була знищена, противник втратив до 30 бойовиків, але під час ближнього бою солдат Ю.В. Горайський отримав смертельні поранення і помер на місці. Похований у місті Збараж Тернопільської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 395/2020 від 15 вересня 2020 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові солдату Юрію Володимировичу Горайському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Солдат.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (08.04.2016, посмертно, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).
      19 серпня 2016 року рішенням сесії Тернопільської міської ради Юрію Горайському присвоєно звання "Почесний громадянин міста Тернополя" (посмертно). 4 березня 2018 року у Тернополі на фасаді будівлі Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 (вулиця Князя Острозького № 16), де Герой займався плаванням, йому було відкрито меморіальну дошку.