Голоднюк Устим Володимирович
(12.08.1994 – 20.02.2014)
 

Голоднюк Устим Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 12 серпня 1994 року у місті Збараж Тернопільської області. У 2001-2008 роках навчався у збаразькій середній загальноосвітній школі № 2 імені Івана Франка. У 2008 році 14-річний Устим не побоявся відірватися від домашнього затишку і продовжив навчання у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (3-я рота, 2-й взвод). З 2011 року навчався у Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України "Бережанський агротехнічний інститут" за фахом інженер-енергетик.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Починаючи з листопада 2013 року знаходився на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 30 листопада 2013 року був сильно побитий "Беркутом", після чого йому наклали 12 швів. Як тільки рани зажили, знову поїхав на Майдан. Був волонтером польового табору, стояв на варті, згодом вступив до 38-ї сотні Самооборони Майдану. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у голову, куля снайпера пробила голубу миротворчу каску, увійшла йому в потилицю і вийшла над правим оком. Похований у місті Збараж Тернопільської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Устиму Володимировичу Голоднюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 27 березня 2014 року 24-а сесія Бережанської міської ради вирішила присвоїти У.В. Голоднюку звання "Почесний громадянин міста Бережани" посмертно; також депутати проголосували за те, щоб міський сквер, який знаходиться між вулицями Вірменська та Академічна, перейменувати у "Сквер Устима Голоднюка" і встановити там меморіал у честь Героїв Майдану. 31 серпня 2014 року у місті Бережани Тернопільської області на фасаді будівлі Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України "Бережанський агротехнічний інститут" (вулиця Академічна № 20), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 1 вересня 2014 року у місті Збараж Тернопільської області на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 2 імені Івана Франка (вулиця Чорновола № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 травня 2017 року у Збаразькому замку йому було відкрито пам'ятник-погруддя. 19 лютого 2019 року у Львові на фасаді будівлі Державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (вулиця Пасічна № 68), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 12 липня 2019 року у місті Збараж у сквері Героїв Небесної Сотні по вулиці Грушевського було відкрито спільний пам'ятник Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу. Ім'я та портрет Героя викарбувані на стенді загиблих за Україну мешканців Збаразького району у місті Збараж Тернопільської області на майдані Івана Франка. У місті Збараж у Збаразькому краєзнавчому музеї, що знаходиться у Збаразькому замку, оформлений спільний стенд, присвячений У.В. Голоднюку та Н.Ю. Войтовичу, де зберігаються їх особисті речі.

Голоднюк Устим Володимирович. Місто Збараж Тернопільської області. Вид 1


Голоднюк Устим Володимирович. Місто Збараж Тернопільської області. Вид 2


Голоднюк Устим Володимирович. Місто Збараж Тернопільської області. Загальний вид