Герасименко Ігор Леонідович
(05.01.1984)
 

Герасименко Ігор Леонідович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 71/2015 від 12.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 січня 1984 року у місті Радомишль Житомирської області. У 2001-2005 роках навчався на аеромобільному факультеті Одеського інституту Сухопутних військ. Після закінчення інституту був призначений командиром розвідувального взводу 95-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Сухопутних військ Збройних Сил України.
      З квітня 2014 року майор І.Л. Герасименко приймав участь в антитерористичній операції на сході України. На момент початку антитерористичної операції обіймав посаду командира роти, але невдовзі був призначений командиром батальйону.
      26 травня 2014 року підрозділом під керівництвом майора І.Л. Герасименко були знешкодженні російські бойовики та їх автомобільна техніка під час атаки на блокпост. Завдяки його професіоналізму, рішучості та особистій мужності підрозділам батальйонно-тактичної групи вдалося у найкоротший строк та без втрат особового складу і техніки захопити та в подальшому утримувати оперативно важливий пункт – пануючу висоту 167.6 (гора Карачун), тим самим взяти під контроль ймовірні напрямки можливих наступальних дій російських бойовиків поблизу Слов'янська.
      27 липня 2014 року завдяки вмілому керівництву підрозділом майором в умовах інтенсивного вогневого впливу противника було знищено декілька вогневих позицій російських бойовиків та встановлено контроль поблизу населених пунктів Степанівка та Петровське Донецької області, що в подальшому призвело до зриву спроб висування російських бойовиків загальною чисельністю до 200 осіб.
      29 липня 2014 року штурмовою групою під керівництвом офіцера результативно та в найкоротші строки було взято під контроль та подальше утримання стратегічно важливу точку створення "Маринівського коридору" – курган Савур-Могилу.
      За час проведення антитерористичної операції двічі був поранений, але завдяки особистій силі волі, прикладу виконання військового обов'язку, вірності військовій присязі залишався на чолі підрозділу та виконував поставлені бойові завдання.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 71/2015 від 12 лютого 2015 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Ігорю Леонідовичу Герасименку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      21 липня 2019 року обраний депутатом Верховної Ради України ІХ скликання від виборчого округу № 62 (Житомирська область), набравши 47,72% голосів виборців і посівши 1-е місце серед 18-ти претендентів. 29 серпня 2019 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняв присягу та приступив до виконання повноважень Народного депутата України. Член депутатської фракції Політичної партії "Слуга народу" (з 29.08.2019). Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки (з 29.08.2019).
      Майор.
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.