Гельфгат Ілля Маркович
(03.08.1951)
 

Гельфгат Ілля Маркович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 386/2021 від 22.08.2021)

орден Держава

      Народився 3 серпня 1951 року у місті Харкові. У 1973 році закінчив фізичний факультет Харківського державного університету імені О.М. Горького (з 1999 року – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна). У 1973-1975 роках проходив строкову службу у лавах Збройних сил СРСР.
      У 1975-1977 роках працював вчителем фізики в харківській загальноосвітній школі № 54, у 1977-1988 роках – вчителем фізики в харківській загальноосвітній школі № 82. З 1988 року працює вчителем фізики в Харківській фізико-математичній школі № 27 (нині – Харківський фізико-математичний ліцей № 27), де очолює кафедру вчителів фізики ліцею. Він ділиться своїм досвідом, надає необхідну методичну й практичну допомогу своїм колегам, молодим учителям, а також учителям фізики закладів освіти міста й області. З цією метою він систематично проводить навчальні методичні семінари на базі ліцею. Бере участь у щорічних обласних виставках-ярмарках педагогічних ідей.
      І.М. Гельфгат має високий рівень науково-теоретичної та методичної підготовки. Виявляє високий професійний рівень, ініціативу, творчість. Досконало володіє ефективними формами й методами організації навчально-виховного процесу. Досвід його роботи за темою "Всебічний розвиток мислення учнів на уроках фізики" схвалено методичною радою Харківського обласного інституту удосконалення вчителів (нині – Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти) ще у 1990 році.
      Щоб виявити обдарованих дітей та розвинути їхні творчі здібності він щорічно організує в ліцеї фізико-математичний фестиваль, під час якого проходить відкрита олімпіада з фізики, інтелектуальний марафон, фізико-математичні бої, конкурс Едісона та інші позакласні заходи. І.М. Гельфгат керував командами юних фізиків на Винницькому турнірі чемпіонів, на Всеукраїнському відкритому фізико-математичному бої міст України в місті Севастополі, на всеукраїнських турнірах юних фізиків. Підготував 73 переможці обласного й республіканського етапів Всеукраїнських олімпіад з фізики. Сім його учнів стали переможцями Міжнародних олімпіад з фізики, виборовши 1 золоту, 3 срібні і 3 бронзові медалі. Серед його випускників – кандидати та доктори наук, завідувачі кафедр у вищих навчальних закладах, колишні вихованці працюють у сфері загальної середньої освіти, керують підприємствами різних форм власності. Творча педагогічна діяльність І.М. Гельфгата зі створення системи навчання, виховання та розвитку обдарованих дітей сприяє формуванню інтелектуальної еліти міста та підвищенню міжнародного статусу Харкова. Він також викладає у Центрі довузівської освіти національний університет імені В.Н. Каразіна.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 386/2021 від 22 серпня 2021 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку національної освіти, упровадження інноваційних методів навчання, багаторічну плідну педагогічну діяльність вчителю фізики комунального закладу "Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області" Іллі Марковичі Гельфгату присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Кандидат фізико-математичних наук (1984). Заслужений вчитель України (04.10.2001, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність). Відмінник народної освіти. Лауреат Всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2001". Почесний громадянин Харкова (24.06.2009).
      Нагороджений орденом "За заслуги" I (04.10.2015, за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм), II (02.03.2009, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, високу педагогічну майстерність, підготовку переможців і призерів міжнародних учнівських олімпіад 2008 року) та III (29.10.2003, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, високу педагогічну майстерність, підготовку переможців і призерів міжнародних учнівських олімпіад) ступеня.
      Автор і співавтор багатьох збірників задач, довідників, методичних посібників. Понад 20 його авторських збірників мають гриф Міністерства освіти та науки України, а тестові завдання "Тести для тематичного контролю за 12-бальною системою. 7, 8, 9, 10, 11 класи" були розроблені в тісній співпраці з Науково-методичним центром при Міністерстві освіти та науки України.

Президент України Володимир Зеленський вручає Іллі Гельфгату нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Володимир Зеленський вручає Іллі Гельфгату нагородні атрибути звання Герой України.