Гарматій Володимир Михайлович
(04.08.1992 – 25.07.2014)
 

Гарматій Володимир Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 448/2016 від 13.10.2016)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 4 серпня 1992 року у селі Чернелів-Руський Тернопільського району Тернопільської області. Початкові класи закінчив у школі села Чернелів-Руський, у 2002-2007 роках навчався у середній загальноосвітній школі села Жовтневе (з 2016 року – Соборне) Тернопільського району, у 2007-2009 роках – у середній загальноосвітній школі імені академіка Степана Балея села Великі Бірки Тернопільського району. З 2009 року навчався на факультеті обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету (у 2013 році закінчив військову кафедру цього ж університету). Взимку 2013-2014 років приймав активну участь у Революції гідності на Майдан Незалежності у Києві.
      У квітні 2014 року, під час навчання на п'ятому курсі, вирушив захищати державний суверенітет та територіальну цілісність України і вступив до лав Збройних сил України. Служив на посаді командира взводу управління гаубичної самохідно-артилерійської батареї гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 51-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України, військова частина А2331 (місто Володимир-Волинський).
      З 16 червня 2014 року молодший лейтенант В.М. Гарматій приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Під час виконання завдань він особисто очолював групу планування вогневого ураження противника. Проведена під його керівництвом робота дозволила створити дієву систему вогневого ураження противника та забезпечити надійний захист підрозділів від раптового нападу противника як в базових таборах, так і на блокпостах, та ефективне знищення живої сили та техніки російських бойовиків під час бойових зіткнень.
      Молодший лейтенант В.М. Гарматій брав активну участь у практичних заходах з організації системи вогню блокпостів. Під час керівництва підлеглими в умовах бойової обстановки офіцер проявив сміливість, виваженість та наполегливість, що сприяло підтриманню належного морально-психологічного стану особового складу. Вміле поєднання ним розумної ініціативи та бездоганної виконавчої дисципліни дозволили вчасно та якісно виконати завдання з вогневого ураження противника.
      У липні 2014 року військовослужбовці 51-ї окремої механізованої бригади, виконуючи бойове завдання, утримували позиції біля міста Червонопартизанськ Луганської області поблизу кордону з Російською Федерацією. 25 липня 2014 року після 10 днів в оточенні і під обстрілами з боку російських бойовиків, близько 40 військовослужбовців склали зброю і перейшли українсько-російський кордон, таким чином потрапивши у полон. Молодший лейтенант В.М. Гарматій не зрадив військовій присязі і не відступив на територію Російської Федерації. Відмовившись здаватися, він спробував прорватися до позицій Збройних Сил України і під час бою загинув. Похований у селі Чернелів-Руський Тернопільського району Тернопільської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 448/2016 від 13 жовтня 2016 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі молодшому лейтенанту Володимиру Михайловичу Гарматію посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Молодший лейтенант.
      У 2015 році щорічна теренова спортивно-патріотична гра "Гурби-Антонівці", яка проходила з 1 по 4 травня в лісовому масиві між селами Смига Дубенського району Рівненської області та Антонівці Шумського району Тернопільської області, була присвячена пам'яті Володимира Гарматія, який неодноразово був учасником гри у попередні роки. На урочистому відкритті організатори гри – представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), передали його рідним відзнаку "За екстремальні та бойові акції" та "Ідея. Кадри. Боротьба", що присуджуються лише дійсним членам МНК за особливі заслуги.
      17 листопада 2015 року у селі Жовтневе (з 2016 року – Соборне) Тернопільського району на фасаді будівлі Соборненської загальноосвітньої школи (вулиця Зарічна № 20), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі у березні 2015 року було присвоєно його ім'я. У квітні 2015 року біля школи учнями 9-го класу був посаджений дуб на честь Героя. 12 травня 2016 року у Тернополі на території студмістечка Тернопільського національного економічного університету (вулиця Львівська № 11), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
      У грудні 2019 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений В.М. Гарматію.

Гарматій Володимир Михайлович. Кладовище села Чернелів-Руський Тернопільського району Тернопільської області