Гаджа Петро Миронович
(03.07.1966 – 22.03.2014)
 

Гаджа Петро Миронович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 3 липня 1966 року у місті Рахів Закарпатської області. Проходив строкову службу у лавах Радянської Армії, приймав участь у бойових діях в Афганістані. Більшу частину свого життя прожив у Києві. Завжди працював, не покладаючи рук. Вірив, що лише наполегливою працею досягаються цілі. Був скромною, порядною та доброзичливою людиною, сповненим оптимізму, із вольовим характером.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був зарахований до 8-ої (Афганської) сотні Самооборони Майдану. Не зважаючи на слабке здоров'я і цукровий діабет брав участь у нічних чергуваннях, захищав барикади. У складі розвідувальної групи "Кажан" ходив добувати інформацію про розміщення та пересування "тітушок" і бійців "Беркуту", що часто рятувало активістів Майдану від небажаних сутичок. 18 лютого 2014 року під час сутичок з бійцями "Беркуту" під Верховною Радою України отруївся газом. Був шпиталізований до Київської міської клінічної лікарні № 12, де майже місяць лікувався від газових опіків бронхів та легень. 19 березня 2014 року був виписаний з лікарні, збирався у санаторій, але 22 березня 2014 року помер. Був похований у селі Гоголів Броварського району Київської області на Стаськівському кладовищі (по вулиці Лермонтова); 21 жовтня 2015 року на вимогу матері перепохований у місті Рахів Закарпатської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Петру Мироновичу Гаджі посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 9 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будинку (вулиця Преображенська № 27), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 26 травня 2016 року у Рахові на фасаді будівлі загальноосвітньої школи № 1 (вулиця Миру № 26), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Гаджа Петро Миронович. Місто Рахів Закарпатської області

Могила Петра Гаджи у місті Рахів Закарпатської області.


Гаджа Петро Миронович. Село Гоголів Броварського району Київської області, Стаськівське кладовище (по вулиці Лермонтова)

Могила Петра Гаджи у селі Гоголів Броварського району Київської області (до перепоховання, 2015 р.).