Гадз Петро Іванович
(21.08.1960)
 

Гадз Петро Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 487/2012 від 24.08.2012)

орден Держава

      Народився 21 серпня 1960 року у селі Зелена Бучацького району Тернопільської області у родині колгоспників. Після здобуття шкільної освіти закінчив у 1978 році Тернопільське музичне училище, потім, у 1986 році – Київський інститут культури.
      У 1979-1980 роках працював викладачем музичної школи у місті Монастириську Тернопільської області, у 1980-1983 роках – у селі Джурина Чортківського району Тернопільської області, у 1983-1984 роках – у Бучацькому радгоспі-технікумі (нині – Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету). У 1984-1995 роках – директор музичної школи у селі Язловці Бучацького району Тернопільської області. У 1995-2001 роках – приватний підприємець.
      У 2001-2003 роках – голова правління ВАТ "Бучацький комбінат хлібопродуктів". З 2004 року – голова спостережної ради товариства "Бучачагрохлібпром" (Тернопільська область).
      Компанія ТзОВ "Бучачагрохлібпром" була заснована у 2004 році шляхом реорганізації комбінату хлібопродуктів, який спеціалізувався на заготівлі, зберіганні та переробці зерна. Основним видом діяльності є сільськогосподарське виробництво. Використовуючи новітні технології, постійно удосконалюючи якість продукції, компанія займає одне з ведучих місць серед виробників насіння, реалізуючи кращі продукти на насіннєвому ринку, маючи в своєму розпорядженні потужну матеріально-технічну базу, сучасний машино-тракторний парк, грунтооброблювальну, посівну, зернозбиральну техніку.
      Компанія орендує близько 25 тисяч гектарів землі, що розміщені одним масивом у трьох районах Тернопільської області, на яких займається вирощуванням зернових, олійних і технічних культур, сорти яких занесені до Державного реєстру сортів сільськогосподарських культур. Середня врожайність зернових і зернобобових культур у 2010 році середня урожайність склав 52,3 центнерів з гектара (валовий збір 57832 тонн), у 2011 році середня урожайність – 84,1 центнерів з гектара (валовий збір 79231 тонн).
      Основними напрями діяльності товариства "Бучачагрохлібпром" є виробництво і реалізація базового та сертифікованого насіння; племінний репродуктор у розведенні свиней та великої рогатої худоби; вирощування та переробка зернових та технічних культур; реалізація круп, борошна пшеничного та житнього та олії; послуги зі зберігання та відвантажування зерна.
      У 2006 році було введено в експлуатацію насіннєвий завод датської фірми "Cimbria", який спеціалізується на очищенні, калібруванні, протруюванні і фасуванні насіння різноманітних сільськогосподарських культур. Це дві потужні зерноочисні лінії: перша – потужністю 150 тонн на добу, друга – 250 тонн на добу. На базі ТзОВ "Бучачагрохлібпрому" знаходяться дві насіннєві лабораторії, які ведуть контроль за якістю насіння, а саме: його чистотою (калібрування та очистка по питомій вазі), енергією, схожістю та масою 1000 зерен.
      Компанія співпрацює з багатьма науковими установами, а саме: Інститутом фізіології рослин і генетики НАН України, Білоцерківською БЦ ДСС Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ, Національним центром насіннєзнавства та сортовиведення у місті Одеса, "Осева Ексімпо Прага с.р.о." (Чехія) тощо.
      Підприємство має статус по виробництву та реалізації суперелітного, елітного та репродукційного насіння. Займається виробництвом і реалізацією насіння основних сільськогосподарських культур, а саме: озимої та ярої пшениці, озимого та ярого ячменю, озимого та ярого ріпаку, гороху, гречки, сої, гірчиці. Насіння, яке пропонує товариство "Бучачагрохлібпром" – це районовані та перспективні сорти озимої і ярої пшениці, як вітчизняної так і зарубіжної селекції; сорти озимого і ярого ячменю, а також пивоварні сорти ячменю із високими солодовими якостями; сорти гороху і сої провідних європейських селекціонерів; високопродуктивні сорти ріпаку вітчизняної і чеської селекції; обов'язковим є якісне протруювання насіння, та його обробка мікродобривами. У 2009 році підприємство ввело в дію першу частину елеватора на 24 тисячі тонн зберігання зерна з сучасною газовою сушилкою та очисною машиною.
      Підприємство також активно розвиває тваринницьку галузь. Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики України від 12 квітня 2005 року товариству присвоєно статуси племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи та свиней великої білої породи. На підприємстві утримується 3342 скотомісць свиней і 4837 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1200 дійних корів. Із введенням у 2009 році у селі Соколів сучасного тваринницького комплексу з сучасним доїльним залом фірми GEA WestfaliaSurge і безприв'язним утриманням 1200 дійних корів розпочато інтенсивний розвиток молочно-товарного виробництва. Річний надій на корову перевищив 6000 літрів, щодоби виробляють 19-20 тонн молока. У 2011 році здано в експлуатацію ще один молочно-товарний комплекс у селі Пилява, а також завершено будівництво фермерських приміщень у селі Ліщанці та селі Осівці потужністю на 1000 голів кожен. За своїми якісними показниками молоко відповідає нормативам екстра-класу.
      На фермерському господарстві "Гадз" посаджено сад на площі 160 гектар італійськими саджанцями фірми "Vitafruit", а саме: 10 гектар саджанців груші сорту "Конференція", 5 гектар саджанців слив сорту "Стенлей", 145 гектар саджанців двохрічного віку яблунь сортів "Гольден Делішес", "Гала".

      Указом Президента України Віктора Януковича № 487/2012 від 24 серпня 2012 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільськогосподарського виробництва, впровадження прогресивних технологій та сучасних форм господарювання, багаторічну самовіддану працю голові спостережної ради товариства "Бучачагрохлібпром" Тернопільської області Петру Івановичу Гадзу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Голова ради обласного об'єднання "Тернопільська обласна рада сільськогосподарських підприємств". Заступник голови Аграрного союзу України.
      Депутат Тернопільської обласної ради (2002-2006). Депутат Бучацької районної ради (з 2010), член Постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відносин.
      Заслужений працівник сільського господарства України (26.06.2008, за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України). Нагороджений ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (27.06.2012, за вагомі особисті заслуги у державотворчій, соціально-економічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне і бездоганне служіння Українському народові та з нагоди Дня Конституції України).