Дзявульський Микола Степанович
(01.09.1958 – 20.02.2014)
 

Дзявульський Микола Степанович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 вересня 1958 року у селищі Чагерне Ємельянівського району Красноярського краю Росії у родині репресованих. У 1962 році разом з батьками, які поверталися із заслання, переїхав до села Верба Дубенського району Рівненської області, де у 1975 році закінчив місцеву середню загальноосвітню школу.
      Трудову діяльність розпочав у 1975 році електромонтером Шепетівського деревообробного комбінату. У 1976-1978 роках проходив строкову службу у лавах Радянської Армії. У 1983 році закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки. З 1985 по 1991 рік працював учителем географії і біології, потім заступником директора з навчально-виховної роботи Городнявської середньої загальноосвітньої школи. З серпня 1991 по серпень 2005 року – учитель географії і біології, потім заступник директора з наукової роботи Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1.
      Брав активну участь у громадському та політичному житті Шепетівки. У 1994-1998 роках був депутатом Шепетівської міської ради. Очолював громадську організацію "Шепетівська спілка підприємців", Шепетівську міську організацію Української республіканської партії "Собор". У 2004-2006 роках – завідувач організаційного відділу виконавчого комітету Шепетівської міської ради. З 2012 року був помічником-консультантом Народного депутата України Ігоря Сабія, членом партії ВО "Свобода", керівником Шепетівської міської громадської організації "Товариство політичних в'язнів, репресованих і членів їхніх сімей".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років був координатором Шепетівської міської громадської організації Всеукраїнського громадського об'єднання "Майдан", сам неодноразово відвідував Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. На Майдані він завжди був у вирі подій, ніколи не ховався за спинами побратимів, опікувався кожним шепетівчанином, який приїздив на Майдан. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому прямо у серце. Похований у місті Шепетівка Хмельницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Миколі Степановичу Дзявульському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 21 лютого 2014 року рішенням сесії Шепетівської міської ради вулицю Шварца було перейменовано на вулицю Миколи Дзявульського. 2 березня 2014 року на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи у селі Верба Дубенського району Рівненської області, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 31 липня 2014 року рішенням 56-ї сесії Шепетівської міської ради провулок Шварца було перейменовано на провулок Миколи Дзявульського. 27 листопада 2014 року рішенням 61-ї сесії Шепетівської міської ради Шепетівському навчально-виховному комплексу № 1 було присвоєно ім'я Миколи Дзявульського. 19 лютого 2015 року у місті Шепетівка на фасаді будинку № 20-А по проспекту Миру, на перетині з вулицею Миколи Дзявульського, йому було відкрито анотаційну дошку. 24 серпня 2015 року у місті Шепетівка на фасаді будівлі Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1 (вулиця Горбатюка № 61), де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
      7 червня 2014 року активісти ВО "Свобода", ГО "Хмельниччина. Самооборона і Контроль", "Козацького товариства імені Семена Палія" піднялися на вершину Грофа висотою 1748 метрів у гірському масиві Горгани в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, де на насипному кургані встановили меморіальну дошку на честь Героя.

Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Вид 1


Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Вид 2


Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Фрагмент