Дзявульський Микола Степанович
(01.09.1958 – 20.02.2014)
 

Дзявульський Микола Степанович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 вересня 1958 року у селищі Чагерне Ємельянівського району Красноярського краю Росії у родині репресованих. У 1962 році разом з батьками, які поверталися із заслання, переїхав до села Верба Дубенського району Рівненської області, де у 1975 році закінчив місцеву середню загальноосвітню школу.
      Трудову діяльність розпочав у 1975 році електромонтером Шепетівського деревообробного комбінату. У 1976-1978 роках проходив строкову службу у лавах Радянської Армії. У 1983 році закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки. З 1985 по 1991 рік працював учителем географії і біології, потім заступником директора з навчально-виховної роботи Городнявської середньої загальноосвітньої школи. З серпня 1991 по серпень 2005 року – учитель географії і біології, потім заступник директора з наукової роботи Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1.
      Брав активну участь у громадському та політичному житті Шепетівки. У 1994-1998 роках був депутатом Шепетівської міської ради. Очолював громадську організацію "Шепетівська спілка підприємців", Шепетівську міську організацію Української республіканської партії "Собор". У 2004-2006 роках – завідувач організаційного відділу виконавчого комітету Шепетівської міської ради. З 2012 року був помічником-консультантом Народного депутата України Ігоря Сабія, членом партії ВО "Свобода", керівником Шепетівської міської громадської організації "Товариство політичних в'язнів, репресованих і членів їхніх сімей".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років був координатором Шепетівської міської громадської організації Всеукраїнського громадського об'єднання "Майдан", сам неодноразово відвідував Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. На Майдані він завжди був у вирі подій, ніколи не ховався за спинами побратимів, опікувався кожним шепетівчанином, який приїздив на Майдан. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому прямо у серце. Похований у місті Шепетівка Хмельницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Миколі Степановичу Дзявульському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. Рішенням сесії Шепетівської міської ради від 21 лютого 2014 року вулицю Шварца перейменовано на вулицю Миколи Дзявульського. 31 липня 2014 року Шепетівська міська рада на своїй 56-й сесії перейменувала на честь Миколи Дзявульський провулок Шварца. 2 березня 2014 року на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи у селі Верба, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 лютого 2015 року у місті Шепетівка на фасаді будинку № 20-А по проспекту Миру, на перетині з вулицею Миколи Дзявульського, йому було відкрито анотаційну дошку. 24 серпня 2015 року у місті Шепетівка на фасаді будівлі Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1 (вулиця Горбатюка № 61), де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
      7 червня 2014 року активісти ВО "Свобода", ГО "Хмельниччина. Самооборона і Контроль", "Козацького товариства імені Семена Палія" піднялися на вершину Грофа висотою 1748 метрів у гірському масиві Горгани в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, де на насипному кургані встановили меморіальну дошку на честь Героя.

Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Вид 1


Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Вид 2


Дзявульський Микола Степанович. Місто Шепетівка Хмельницької області. Фрагмент