Дигдалович Андрій Іванович
(03.06.1973 – 20.02.2014)
 

Дигдалович Андрій Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 3 червня 1973 року у селі Сокільники Пустомитівського району Львівської області. Навчався у місцевій школі. У дворічному віці залишився без батька, тому змушений був рано стати самостійним. У 18 років організував в Сокільниках Товариство української мови імені Т.Г. Шевченка. Працював будівельником. Захоплювався футболом, грав за сільську команду "Кар'єр". Був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був зачислений до Cотні ветеранів Афганістану Самооборони Майдану, хоча і не служив в Афганістані. Був кілька разів поранений, у січні 2014 року, після поранення гумовою кулею на вулиці Грушевського, втратив 80% зору на одне око. Звертатися до лікарів у Києві було небезпечно, оскільки поранених заарештовували і кидали до в'язниці, тому його таємно доправили на лікування до Львова. Після лікування знову повернувся на Майдан. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у груди, куля снайпера пробила бронежилет навиліт. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле 67).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Андрію Івановичу Дигдаловичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 8 липня 2014 року рішенням сесії Пустомитівської міської ради вулицю Пряму у місті Пустомити Львівської області було перейменовано у вулицю Андрія Дигдаловича. 24 серпня 2014 року у селі Сокільники Пустомитівського району на фасаді будівлі Сокільницької загальноосвітньої школи (вулиця Данила Галицького № 16), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 20 лютого 2015 року у селі Сокільники на фасаді будівлі Сокільницької початкої школи (вулиця Січових Стрільців № 10), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Дигдалович Андрій Іванович. Львів. Личаківський цвинтар. Поле 67