Дяковський Юрій Іванович
(27.02.1989 – 18.04.2014)
 

Дяковський Юрій Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 94/2015 від 20.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 27 лютого 1989 у місті Стрий Львівської області. У 2006 році закінчив Стрийську гімназію імені Митрополита Андрія Шептицького, згодом навчався в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У грудні 2014 року залишив навчання і поїхав на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 10 лютого 2014 року приєднався до київського осередку "Правого сектору". Під час сутичок з бійцями "Беркуту" отримав кульові поранення в руку і шию.
      16 квітня 2014 року разом з товаришами вирушив до міста Слов'янськ Донецької області задля збору інформації про сепаратистів. 17 квітня 2014 року був захоплений у полон і 18 квітня 2014 року жорстоко вбитий. 28 квітня 2014 року його тіло було знайдено в річці Казенний Торець поблизу Слов'янська з ознаками насильницької смерті разом з тілами Юрія Поправки і Володимира Рибака. Похований у місті Стрий Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 94/2015 від 20 лютого 2015 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності Юрію Івановичу Дяковському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 5 грудня 2014 року у місті Стрий на фасаді будівлі молодшої гімназії "Рідна школа" (вулиця Незалежності № 31), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 26 травня 2017 року у місті Стрий на фасаді будівлі Стрийської гімназії імені Митрополита Андрія Шептицького (вулиця Гайдамацька № 11), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Дяковський Юрій Іванович. Місто Стрий Львівської області