Дмитрів Ігор Федорович
(09.10.1983 – 20.02.2014)
 

Дмитрів Ігор Федорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 жовтня 1983 року у місті Калуш Івано-Франківської області. Закінчив калуську середню загальноосвітню школу № 10, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, а у 2013 році – Чернівецький юридичний інститут Національний університет "Одеська юридична академія". Аби бути ближче до рідної землі, вирішив оселитися у сільській місцевості і переїхав з Калуша до села Копанки Калуського району, де самотужки звів будинок та посадив навколо великий сад.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      На початку лютого 2014 року вперше приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Вдруге поїхав разом з друзями 18 лютого 2014 року ввечері автобусом з Івано-Франківська, не попередивши нікого з рідних та близьких. Запізнювався на автобус, який вирушав до Києва, тому виїжджав з дому на таксі. Був весь час на передовій, із засобів захисту мав щит, шолом і окуляри; бронежилета у нього не було. 20 лютого 2014 року загинув одним з перших під час контратаки на вулиці Інститутській від чотирьох вогнепальних поранень, які пошкодили легеню, нирку та аорту. Похований у місті Калуш Івано-Франківської області на Новому цвинтарі Височанки.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ігорю Федоровичу Дмитріву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 25 лютого 2014 року Ігорю Дмитріву було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Калуш" (посмертно). 17 квітня 2014 року у Калуші на фасаді будинку (проспект Лесі Українки № 1), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 20 лютого 2015 року у Калуші на фасаді будівлі школи-ліцею № 10 (вулиця Євшана № 17), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 21 листопада 2016 року на фасаді будівлі корпусу Чернівецького юридичного інституту Національного університету "Одеська юридична академія" (вулиця Сковороди № 7), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Дмитрів Ігор Федорович. Місто Калуш Івано-Франківської області, новий цвинтар Височанки