Дідич Сергій Васильович
(03.11.1969 – 18.02.2014)
 

Дідич Сергій Васильович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 3 листопада 1969 року у селі Стрільче Городенківського району Івано-Франківської області. Закінчив місцеву школу. Активний спортсмен, ще зі шкільних років брав участь у всеукраїнських змаганнях. Понад усе любив рідний край і більшу частину свого життя присвятив його туристичному розвитку. Заснував туристичний клуб "Золоте Руно" і був його директором. Життєрадісний, ініціативний, творчий, він завжди був душею туристичного товариства Прикарпаття. Він перший почав розробляти туристичні маршрути сплавів по рідному Дністру. Був призером республіканських змагань зі спортивного орієнтування.
      Активно займався громадською діяльністю. Був головою районної організації всеукраїнського об'єднання "Свобода". Обирався депутатом Городенківської районної ради від всеукраїнського об'єднання "Свобода", в якій очолював комісію з соціально-економічного розвитку.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був обраний сотником Івано-Франківської сотні Самооборони Майдану. Був одним з найвідважніших командирів, завжди на передовій, як справжній провідник. Будучи комендантом Майдану відповідав за порядок на другому поверсі Жовтневого палацу, умів тримати дисципліну і сумлінно оберігав підопічних, координував роботу прибулих зі всього західного регіону та організовував виїзд городенківців на київській Майдан. Додому приїжджав на кілька днів і знову повертався до столиці. Востаннє з родиною бачився на Різдво. 18 лютого 2014 року загинув під час сутичок з бійцями "Беркуту", коли біля його голови вибухнула граната, розірвавши йому сонну артерію на шиї. Похований у селі Стрільче Городенківського району Івано-Франківської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Васильовичу Дідичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 21 березня 2014 року рішенням сесії Івано-Франківської міської ради вулицю Мечникова було перейменовано на вулицю Сотника Сергія Дідича.