Даниленко Іван Юхимович
(31.01.1937 – 05.10.2019)
 

Даниленко Іван Юхимович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 50/2005 від 19.01.2005)

орден Держава

      Народився 31 січня 1937 року у селі Мойсівка Шрамківського району (з 1959 року – у складі Драбівського району) Черкаської області. У 1959 році закінчив Київський будівельний технікум транспортного будівництва за фахом технік-будівельник, у 1968 році – Київський інженерно-будівельний інститут за фахом інженер-будівельник, спеціальність "Промислове та цивільне будівництво".
      Трудову діяльність розпочав у Київміськбуді у 1955 році. Працював заступником начальника виробничо-технічного відділу, головним інженером БУ-25 Київміськбуд-5, начальником будівельного управління № 25. З 1972 року – керуючий трестом Київміськбуд-5, з 1976 року – головний інженер тресту Київміськбуд-7, з 1978 року – керуючий трестом Київміськбуд-8, з 1980 року – керуючий трестом Київміськбуд-6. З травня 1995 року голова правління АТ "Трест "Київміськбуд-6" ХК "Київміськбуд".
      Трест "Київміськбуд-6" було створено у лютому 1961 року. У його складі є сім загалом рівнозначних за можливостями і характером виконуваних робіт будівельних управління (БУ-26, БУ-27, СБМУ-28, БУ-29, БМУ-37, СБУ-39, УВТК), чотири з яких працюють з перших повоєнних років, а також, базове управління виробничо-технологічної комплектації (УВТК) з допоміжними службами, де виготовляються дерев'яна, металопластикова столярка, товарна арматура, різні металоконструкції, погонажні вироби, виконується розпилювання будівельного лісу тощо. При тресті діє, як окрема структура Департамент капітального будівництва (ДКБ), основними обов'язками якого є пошук і відведення ділянок під забудову, супровід проектування і технічний нагляд на всіх стадіях будівництва.
      За роки свого існування трестом побудовано і реконструйовано близько 1400 об'єктів. Упродовж всього періоду в тресті активно впроваджуються різноманітні техніко-технологічні новації, число яких нині доходить до 200. З середини 1980-х років в тресті почало нарощуватись будівництво житла та деяких інших об'єктів невиробничого чи господарського призначення, при цьому широка спеціалізація зберігається. Відтоді в місті і частково за його межами побудовано близько 30 житлових будинків, а також об'єкти освіти, охорони здоров'я тощо. На багатьох об'єктах проведено реконструктивно-відновлювальні будівельні роботи загальноміського і відомчого значення. АТ "Трест "Київміськбуд-6" працює на замовлення Київської міської Державної адміністрації. З 2003 року контрольним пакетом акцій управляє Українська гірничо-металургійна компанія.
      Під безпосереднім керівництвом І.Ю. Даниленко споруджено понад тисячу об'єктів різного призначення, зокрема споруди Деснянського і Дніпровського водопроводів, об'єкти для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, житлові масиви Дарниці, Русанівки та Березняків, житлові будинки Подолу, Позняків і Осокорків, підприємства виробничої бази АТ «ХК "Київміськбуд"», здійснено капітальний ремонт Національного палацу "Україна", реконструкцію Хрещатика, Михайлівської та Софіївської площ, дитячого Міжнародного центру "Артек".

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 50/2005 від 19 січня 2005 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку будівельної галузі, спорудженні об'єктів соціального, культурного та житлового призначення, багаторічну самовіддану працю голові правління акціонерного товариства "Трест "Київміськбуд-6" холдингової компанії "Київміськбуд" Івану Юхимовичу Даниленко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      24 грудня 2007 року рішенням загальних зборів акціонерів акціонерного товариства "Трест "Київміськбуд-6" звільнений із посади голови правління. З того часу – на пенсії.
      Помер 5 жовтня 2019 року. Похований у селі Мойсівка Драбівського району Черкаської області.
      Дійсний член Академії будівництва України. Заслужений будівельник УРСР (24.08.1990, за значний особистий вклад у розвиток виробничої будівельної бази та об'єктів соціально-побутового призначення, досягнення високих виробничих показників). Почесний залізничник України.
      Лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2000 року (12.06.2000, за архітектуру поліклініки на 1000 відвідувань за зміну по вулиці Закревського, 81/1 у Ватутінському районі міста Києва). Нагороджений орденом "Знак Пошани", Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР; орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденом "За заслуги" І (02.10.1998, за визначний особистий внесок у розвиток житлово-цивільного будівництва в місті Києві, реконструкцію головної магістралі столиці України – Хрещатика) та ІІ (25.01.1997, за значний особистий внесок у розвиток житлово-цивільного будівництва у місті Києві, впровадження передових технологій і прогресивних форм господарювання) ступеня, Почесною відзнакою Президента України (орден "За заслуги" ІІІ ступеня, 12.05.1995, за вагомий особистий внесок у спорудження житла, об'єктів соціально-культурного призначення у місті Києві, впровадження у будівельне виробництво сучасних технологій і прогресивних методів праці), ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю); Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету міністрів України (2000); орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого.

Даниленко Іван Юхимович. Кладовище села Мойсівка Драбівського району Черкаської області


Даниленко Іван Юхимович. Кладовище села Мойсівка Драбівського району Черкаської області. Загальний вид