Чибінєєв Валерій Вікторович
(03.03.1988)
 

Чибінєєв Валерій Вікторович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 348/2016 від 23.08.2016)

орден Золота Зірка

      Народився 3 березня 1988 року у місті Бердянськ Запорізької області. Рано втративши батьків виховувався у Бердянській школі-інтернаті, де провчився до 9-го класу, після чого вирішив стати військовим.
      З весни 2014 року капітан В.В. Чибінєєв (позивний "Каракурт") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Служив командиром роти снайперів 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. У складі 1-го аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені міста Красний Лиман Донецької області від російських бойовиків.
      Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Свердловського району Луганської області в червні 2014 року очолюваний ним підрозділ знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох російських бойовиків. Поблизу селища Ізварине Луганської області у липні 2014 року, разом із своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.
      Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу міста Авдіївка Донецької області у липні 2016 року в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана В.В. Чибінєєва було знищено розрахунки кулеметів та гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці липня 2016 року отримав поранення внаслідок обстрілу позицій артилерією російських бойовиків. Не зважаючи на це продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки російських бойовиків та обстріли української території російською артилерією.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 348/2016 від 23 серпня 2016 року за мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі капітану Валерію Вікторовичу Чибінєєву присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Капітан.

Президент України Петро Порошенко вручає Валерію Чибінєєву нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Валерію Чибінєєву нагородні атрибути звання Герой України.