Чернявський Дмитро Олександрович
(05.03.1992 – 13.03.2014)
 

Чернявський Дмитро Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 94/2015 від 20.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 5 березня 1992 року у селищі Артемівське (з 2016 року – Хромове) Артемівського (з 2016 року – Бахмутського) району Донецької області. У 1999-2009 роках навчався в артемівській середній загальноосвітній школі № 18. У 2013 році закінчив обліково-фінансовий факультет Донецького національного університету за спеціальністю "Облік і аудит", де здобув освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр" і поступив до магістратури економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка на заочну форму навчання.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У жовтні 2010 року вступив до лав Всеукраїнського об'єднання "Свобода". У березні 2011 року призначений керівником прес-служби Донецького міського осередку, а у березні 2013 року – керівником прес-служби Донецького обласного осередку партії. Був організатором низки культурницьких акцій – покладання квітів до пам'ятників, ходи з українськими прапорами тощо.
      13 березня 2014 року був добровольцем у самообороні, яка охороняла учасників мітингу за єдність України в Донецьку. Після завершення мітингу група озброєних сепаратистів напала на його учасників. Дмитро Чернявський загинув від ножового поранення, захищаючи мирних демонстрантів. Похований у Донецьку.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 94/2015 від 20 лютого 2015 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності Дмитру Олександровичу Чернявському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 7 травня 2015 року у місті Артемівськ (з 2016 року – Бахмут) на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 18 (вулиця Ювілейна № 34), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 21 листопада 2018 року у Львові на фасаді будівлі економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (проспект Свободи № 18), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.