Чаплінський Володимир Володимирович
(13.01.1970 – 20.02.2014)
 

Чаплінський Володимир Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 13 січня 1970 року у місті Сєвєроморськ Мурманської області Росії у родині військовослужбовців. Після закінчення школи у 1986 році переїхав на Україну. Закінчив Нетішинське професійно-технічне училище за спеціальністю електромонтер з обладнання. У 1990 році, після служби у лавах Радянській Армії, розпочав трудову діяльність на Київському картонно-паперовому комбінаті. Мешкав у місті Обухів Київської області. Вів активний спосіб життя: любив спорт і подорожі, захоплювався автомобільним спортом, був членом клубу BMW, займав призові місця в гонках, які проводив клуб.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Належав до першої сотні Самооборони Майдану. Як правило приїздив увечері і чергував усю ніч, охороняючи барикади. Був переконаний, що саме досвідчені чоловіки мають стояти на варті вночі. В усі вирішальні дні був на передовій, інколи днями не вертався додому. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у шию. Похований у місті Обухів Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Володимировичу Чаплінському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Почесний громадянин міста Обухів (2014, посмертно).
      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 11 липня 2014 року в Обухові на стіні одного з цехів ПАТ "Київський картонно-паперовий комбінат", де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку; а 12 липня 2014 року меморіальну дошку було відкрито на фасаді будинку № 17-А по вулиці Миру, де він жив. Неподалік від його будинку на вулиці Миру створено Алею пам'яті Героям Небесної Сотні, де йому встановлено пам'ятний знак та стенд. Його ім'я присвоєно одній із вулиць в Обухові.

Чаплінський Володимир Володимирович. Місто Обухів Київської області. Вид 1


Чаплінський Володимир Володимирович. Місто Обухів Київської області. Вид 2