Бура Ольга Василівна
(22.07.1986 – 10.03.2014)
 

Бура Ольга Василівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народилася 22 липня 1986 року у селі Ріпнів Буського району Львівської області. Мешкала у селі Журатин Буського району Львівської області. Після закінчення школи нікуди не поступала, бо з дитинства хворіла, мала третю групу інвалідності. Допомагала по господарству, трохи працювала у місцевій пекарні. Була дуже доброю і відповідальною, усім допомагала – кому картоплю скопати, кому буряк зібрати, кому корову випасти.
      Дуже любила Україну, її культуру та історію, була справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчувала біль своєї держави, вболівала за її долю, підтримувала її в боротьбі за свободу, прагнула їй добра та кращого майбутнього, мала активну громадянську позицію, не могла миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, була готова віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Починаючи з 24 листопада 2013 року перебувала на Майдані Незалежності у Києві, де була активним учасником Революції гідності. На Майдані провела всі три місяці. Вона допомагала "Морській сотні" Самооборони Майдану, стояла на сторожі, подавала бруківку на будівництві барикад, працювала на складі та на кухні. 10 березня 2014 року померла у київській лікарні від отриманих під час протистоянь з бійцями "Беркуту" важких травм. Похована у селі Ріпнів Буського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ользі Василівні Бурій посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 27 квітня 2016 року у селі Ріпнів на фасаді будівлі Ріпнівської початкової школи, де навчалася Герой, їй було відкрито меморіальну дошку.

Бура Ольга Василівна. Кладовище села Ріпнів Буського району Львівської області. Вид 1


Бура Ольга Василівна. Кладовище села Ріпнів Буського району Львівської області. Вид 2