Брезденюк Валерій Олександрович
(17.06.1963 – 18.02.2014)
 

Брезденюк Валерій Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 17 червня 1963 року у місті Жмеринка Вінницької області. Закінчив жмеринську середню загальноосвітню школу № 5, у 1982 році – Лубенський лісовий технікум за спеціальністю "Лісове господарство". Займався приватною підприємницькою діяльністю, мав комп'ютерний клуб "Престиж" у центрі Жмеринки, який заснував ще у 1990-х роках, тоді це був перший комп'ютерний клуб у місті.
      Був унікальним художником – працював у техніці ебру (виконання малюнків на воді). Щоб творити, з'їздив до Туреччини і купив спеціальні фарби і пензлі. З багатьох джерел вишукував інформацію про особливості технології створення малюнків на воді, експериментував і відпрацьовував її до найдрібніших деталей. І досяг успіху із зображеннями химерних казкових істот, незвичайної краси квітів, птахів. З легкістю фантазував, грайливо поєднуючи тону і півтони, придумуючи різні абсолютно неймовірні і дивовижні істоти, яких у природі не існує. З усіма, хто цікавився ебру, охоче ділився своїм досвідом. У 2013 році увійшов до фіналу шоу "Україна має талант", а у рідному місті став переможцем конкурсу "Жмеринка має таланти".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років кожен тиждень їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Вперше поїхав відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів. Був зарахований до загону Самооборони Майдану "Полтава", одного з підрозділів "Правого сектору". Допомагав будувати та захищати барикади, завжди був у перших рядах, там, де було найважче. 18 лютого 2014 року востаннє приїхав до Києва, того ж дня загинув біля Будинку Профспілок внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у спину. Похований у місті Жмеринка Вінницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Валерію Олександровичу Брезденюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 29 квітня 2014 року у Жмеринці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 5 (вулиця Короленка № 7), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Брезденюк Валерій Олександрович. Кладовище міста Жмеринка Вінницької області