Братушка Олексій Сергійович
(10.04.1975 – 20.02.2014)
 

Братушка Олексій Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 10 квітня 1975 року у місті Суми. У 1992 році закінчив сумську середню загальноосвітню школу № 11. З 1992 року працював столяром Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання імені М.В. Фрунзе. Згодом закінчив Сумський державний університет. Займався приватною підприємницькою діяльністю, був перевізником. Приймав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року. Любив подорожувати наодинці, на вихідні брав рюкзак і вирушав у піші походи на десятки кілометрів, ходив не дорогами, а тільки за компасом, знав усі пам'ятні місця Сумщини.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Знайшов земляків, але 36-а Сумська сотня стояла посеред Майдану, тому він записався до Львівської сотні, яка була на передовій. Був там в найгарячіші періоди, а коли ситуація заспокоювалася, повертався у Суми. 18 лютого 2014 року востаннє поїхав до Києва. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера пробила груди на виліт, пройшовши і металевий щит, і бронежилет. Похований у місті Суми на Центральному кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олексію Сергійовичу Братушці посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 18 червня 2014 року рішенням сесії Сумської міської ради Олексію Братушці присвоєно звання "Почесний громадянин міста Суми" (посмертно). 7 листопада 2014 року у Сумах на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 11 (вулиця Шишкіна № 12), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі присвоєно його ім'я. 18 лютого 2016 року розпорядженням Сумського міського голови вулицю Куйбишева було перейменовано на вулицю Олексія Братушки.

Братушка Олексій Сергійович. Суми, Центральне кладовище. Вид 1


Братушка Олексій Сергійович. Суми, Центральне кладовище. Вид 2