Боримський Іван Арсеньович
(23.01.1951)
 

Боримський Іван Арсеньович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 442/2013 від 24.08.2013)

орден Держава

      Народився 23 січня 1951 року у селі Софіївка Калинівського району Вінницької області. Після військової служби навчався у Білоцерківському сільськогосподарському інституті, який закінчив 1976 року, здобувши фах вченого агронома. Працював у селі Радівка Калинівського району керуючим відділком, а згодом заступником голови колгоспу.
      З січня 1980 року – голова колгоспу "Промінь" (нині – сільськогосподарське товариство "Промінь") села Черепашинці Калинівського району Вінницької області. Спеціалізацією товариства є відгодівля великої рогатої худоби (майже 4200 голів, з яких 300 корів дійного стада) та свиней (близько 1000 голів); вирощування цукрових буряків, зернових та кормових культур. Товариство орендує 3807 гектарів ріллі, які розташовані на території територіальних громад сіл Черепашинці та Заливанщина. У товаристві працює 250 осіб.
      У товаристві віддають перевагу українській чорно-рябій породі. Застосовують сучасні методи годівлі, тому змогли домогтись непоганих результатів. У 2012 році господарство реалізувало 850 тонн м'яса – це приблизно третина від усієї кількості м'яса, виробленого в усьому Калинівському районі. Середній надій молока на корову склав більше 5 тисяч літрів. Рентабельність тваринництва на підприємстві склала 27 відсотків.
      За рівнем оснащення інженерно-технічного комплексу йому нема рівних по всій Вінниччині. На його базі постійно проводяться семінари та навчання. У господарстві діють заправка, мийка, майстерні, дві тракторні бригади, автопарк на 45 автомобілів, трактори, сівалки, зерно- та бурякозбиральні комбайни, блоки для зберігання техніки, майданчики. Користуються вітчизняною і зарубіжною технікою. Одних зернозбиральних комбайнів 12 штук. Навантаження складає в межах 120 гектарів. Дефіциту працівників нема, хіба що в пік сільськогосподарських робіт можуть взяти когось на підмогу, а так у товаристві обходяться своїми силами. Так само власними зусиллями й ремонтують техніку, для цього є все необхідне обладнання: зварювальні апарати, токарні й фрезерні станки, преси, стенди для перевірки вузлів та агрегатів тощо.
      Загалом, протягом 2009-2013 років на підприємстві на технічну модернізацію основних засобів виробництва було вкладено понад 25 мільйонів гривень. Причому кошти було затрачено не лише на суперсучасну сільськогосподарську техніку, а й спорудження сушильного комплексу потужністю 300 тонн збіжжя за зміну. Протягом 2011 року товариство "Промінь" реалізувало сільськогосподарської продукції на 47 мільйонів гривень і виплатило заробітної плати та податків на суму понад 10 мільйонів гривень.
      Не шкодує І.А. Боримський грошей і на підтримку соціальної сфери. Школа, дитсадок, амбулаторія сімейної медицини, будинок культури, бібліотека, харчування дітей, придбання меблів – на всі наші потреби господарство постійно виділяє кошти. Потрібні були гроші на газифікацію – дали майже по тисячі гривень на кожну хату, на будівництво водогону – по 600 гривень. За 2012 рік на підтримку соціальної сфери сіл Черепашинці та Заливанщина, а також окремих категорій місцевих жителів господарство витратило 1 мільйон 15 тисяч гривень.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 442/2013 від 24 серпня 2013 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільськогосподарського виробництва, впровадження прогресивних технологій та сучасних форм господарювання, багаторічну самовіддану працю директору сільськогосподарського товариства "Промінь" Калинівського району Вінницької області Івану Арсеньовичу Боримському присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений працівник сільського господарства України (27.01.2001, за заслуги у соціально-економічному і культурному розвиткові Вінницької області, вагомі досягнення в професійній діяльності). Нагороджений орденом "За заслуги" I (23.08.2011, за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові), II (22.06.2007, за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України) та III (22.08.2003, за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, вагомі трудові здобутки та з нагоди 12-ї річниці незалежності України) ступеня, ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю), ювілейною медаллю "25 років незалежності України" (19.08.2016, за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу), Почесною грамотою Верховної Ради України. Відзначений Почесною відзнакою "За заслуги перед Вінниччиною" (2012).