Бортюк Ганна Леонідівна
(13.08.1976 – 04.12.2019)
 

Бортюк Ганна Леонідівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 20/2020 від 25.01.2020)

орден Золота Зірка

      Народилася 13 серпня 1976 року в Одесі. Закінчила Одеський національний університет імені Мечникова. З 2002 року працювала викладачем вищої математики та інформаційних дисциплін державного вищого навчального закладу "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу".
      4 грудня 2019 року близько 10:12 на 3-му поверсі 6-ти поверхового навчального корпусу Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, розташованому у центрі Одеси у Прибутковому будинку Асвадурова, будівлі 1913-1914 років на розі вулиць Пушкінської № 37 та Троїцької № 25, розпочалася пожежа, яка швидко охопила площу у 4 тисячі квадратних метрів. Перед початком пожежі у будівлі перебувало близько 400 осіб.
      Під час пожежі Г.Л. Бортюк показала себе чуйною і відважною людиною. Будучи сама матір'ю двох дітей, вона двічі заходила до палаючої будівлі, щоб вивести студентів молодших курсів, які боялись вийти з аудиторій крізь задимлений коридор. Рятувала їх до останнього, але, коли в третій раз зайшла всередину, щоб вивести ще студентів-підлітків, вже не змогла вибратися з будівлі, коридори якої охопило полум'я. Її чоловік, який працює рятувальником, вчив її, що під час пожежі треба бігти нагору, тоді, коли конструкції будуть обвалюватися, хоч не завалить. Так вона і вчинила. Її тіло знайшли нагорі увечері наступного дня під час проведення пошуково-рятувальної операції в завалах будівлі, воно не було обгорілим, а лише вкрите сажею. Г.Л. Бортюк загинула від отруєння продуктами горіння. Похована в Одесі.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 20/2020 від 25 січня 2020 року за героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі викладачеві вищої математики та інформаційних дисциплін державного вищого навчального закладу "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу" Ганні Леонідівні Бортюк посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".