Бондарев Сергій Анатолійович
(24.11.1981 – 18.02.2014)
 

Бондарев Сергій Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 24 листопада 1981 року у місті Краматорськ Донецької області. Навчався у фізико-математичному класі краматорської загальноосвітньої школи № 9. Потім поступив на факультет автоматизації машинобудування Донбаської державної машинобудівної академії за спеціальністю "Інформаційні технології та програмування".
      За сімейними обставинами йому довелося переїхати у Київ, де він продовжив навчання, закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". Працював у провідних IT-компаніях України: Luxoft і GlobalLogic. Будучи фахівцем в галузі інформаційних технологій, він реалізовував свої професійні здібності не лише в розробці програмного забезпечення, але і в управлінні проектами та командами.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Починаючи з листопада 2013 року відвідував Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Дуже часто після роботи приходив, щоб допомогти активістам у будівництві барикад, чергував на барикадах. Увечері 18 лютого 2014 року загинув від чотирьох кульових поранень в груди, плече і шию біля Будинку профспілок. Похований на кладовищі селища Чабани Києво-Святошинського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Анатолійовичу Бондареву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 23 жовтня 2015 року у Києві в приміщенні 18-го корпусу Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (вулиця Політехнічна № 41), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 27 листопада 2015 року у місті Краматорськ у приміщенні загальноосвітньої школи № 9 (Краматорський бульвар № 17), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Бондарев Сергій Анатолійович. Кладовище селища Чабани Києво-Святошинського району Київської області. Вид 1


Бондарев Сергій Анатолійович. Кладовище селища Чабани Києво-Святошинського району Київської області. Вид 2