Бондарчук Сергій Михайлович
(09.09.1961 – 20.02.2014)
 

Бондарчук Сергій Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 вересня 1961 року у селі Губин Старокостянтинівського району Хмельницької області у родині інтелігентів: мати викладала українську мову та літературу, батько працював ветеринарним лікарем. Навчався в ладигівській середній загальноосвітній школі. У 1983 році закінчив фізико-математичний факультет Кам'янець-Подільського педагогічного інституту.
      Педагогічну діяльність розпочав у 1983 році у поповецькій восьмирічній школі Хмельницької області на посаді вчителя фізики та математики. У 1994-1996 роках працював у Акціонерному товаристві "Україна" села Сахнівці Старокостянтинівського району. З 1997 року викладав фізику у Старокостянтинівській гімназії Старокостянинівської міської ради Хмельницької області.
      Вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, переможець міського та учасник обласного етапів конкурсу "Вчитель року – 2013" у номінації "Фізика", координатор Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня" у місті Старокостянтинів. Багато читав, був надзвичайно ерудованою людиною. Сповідував і пропагував здоровий спосіб життя, активно займався спортом. У складі вчительської команди Старокостянтинівської гімназії щорічно брав участь у спортивних змаганнях із різних видів спорту, міській вчительській спартакіаді.
      Активно займався громадською діяльністю. Член "Просвіти". Член виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області. Член ради сприяння розвитку освіти міста Старокостянтинова. У 2005-2009 роках очолював міську організацію Конгресу Українських Націоналістів. З 19 червня 2009 року – голова Старокостянтинівської міської організації ВО "Свобода". З 2012 року – помічник-консультант народного депутата України Ігоря Сабія.
      У 2012 році балотувався до Верховної Ради України від всеукраїнського об'єднання "Свобода" (№ 111 у виборчому списку), але до парламенту не пройшов.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Був також організатором мирних акцій протесту у місті Старокостянтинів. 20 лютого 2014 року загинув у Києві на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила у нього, коли він виносив поранених побратимів. Похований у місті Старокостянтинів Хмельницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Михайловичу Бондарчуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. Рішенням Старокостянтінівської міської ради вулицю Вокзальну, на якій жив Герой, перейменовано на вулицю Сергія Бондарчука. 5 квітня 2014 року в Старокостянтинівській міській дитячо-юнацькій спортивній школі відбувся І легкоатлетичний турнір пам'яті Сергія Бондарчука. 4 червня 2014 року рішенням Старокостянтінівської міської ради Сергію Бондарчуку присвоєно звання "Почесний громадянин міста Старокостянтинова" (посмертно). 10 червня 2014 року у Старокостянтинові було відкрито дві меморіальні дошки Герою: на фасаді будівлі Старокостянтинівської гімназії (вулиця Ессенська № 4), де він працював, та на фасаді будинку, де він мешкав (вулиця Сергія Бондарчука № 15). 1 вересня 2014 року у селі Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 1 вересня 2014 року у Старокостянтинові біля будівлі Старокостянтинівської районної державної адміністрації (вулиця князя Костянтина Острозького № 70) було відкрито пам'ятний знак Героям Небесної Сотні, на якому викарбувані ім'я та портрет Героя. 17 лютого 2015 року у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області на фасаді будівлі центрального корпусу Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (вулиця Івана Огієнка № 61), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 14 вересня 2016 року у Старокостянтинові на фасаді будівлі виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради (вулиця князя Костянтина Острозького № 41), де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Бондарчук Сергій Михайлович. Місто Старокостянтинів Хмельницької області. Вид 1


Бондарчук Сергій Михайлович. Місто Старокостянтинів Хмельницької області. Вид 2


Бондарчук Сергій Михайлович. Місто Старокостянтинів Хмельницької області. Вид 2