Богданов Олександр Миколайович
(24.11.1956)
 

Богданов Олександр Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 432/2013 від 22.08.2013)

орден Держава

      Народився 24 листопада 1956 року у селі Скотувата, нині – селищі міського типу Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області, у родині робітників. У 1972 році після закінчення Скотуватської середньої школи вступив у Селидівський гірничий технікум і у 1976 році отримав спеціальність гірничого техніка. Цього ж року став студентом Дніпропетровського гірничого інституту, але провчившись у ньому два роки, перевівся до Донецького політехнічного інституту, який закінчив у 1981 році за фахом "Технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин" та здобув спеціальність гірничого інженера.
      Трудову діяльність розпочав у 1981 році як гірничий майстер шахти імені Стаханова виробничого об'єднання "Красноармійськвугілля". У 1983 році молодий фахівець став помічником начальника дільниці шахти імені Стаханова, невдовзі – заступником начальника і виконувачем обов'язків начальника дільниці. У 1987 році, набувши досвіду роботи на виробництві й маючи неабиякі здібності керівника, був призначений головним інженером шахти імені Шевченка виробничого об'єднання "Красноармійськвугілля", а за два роки очолив її.
      З вересня 1990 року по липень 1996 року працював на посаді генерального директора виробничого об'єднання "Красноармійськвугілля". У липні 1996 року його призначили помічником заступника генерального директора з капітального будівництва виробничого об'єднання "Красноармійськвугілля", але за кілька місяців він перейшов на роботу до ВАТ "Укрвуглепостач". На цьому підприємстві протягом чотирьох років пройшов шлях від начальника одного із відділів до заступника генерального директора з роботи на енергетичному ринку.
      У квітні 2000 року він був призначений начальником Департаменту стратегічного розвитку ПЕК Мінпаливенерго України. З 2003 року – начальник Управління регулювання виробництва Державного департаменту вугільної промисловості Мінпаливенерго України, а з 2005 року – заступник директора Департаменту вугільної промисловості Мінпаливенерго України.
      У 2006 році очолював інформаційно-аналітичний департамент Міністерства вугільної промисловості України. Протягом 2007–2008 років обіймав посаду генерального директора ТОВ "АНТ-ГРУП". З вересня 2009 року працював директором шахти – заступником генерального директора ВАТ "Вугільна компанія «Шахта Красноармійська-Західна №1»", а вже у жовтні того ж року став начальником відділу підготовки та проведення державних закупівель на Трипільській ТЭС ВАТ "Державна енергогенеруюча компанія «Центренерго»".
      З 11 березня 2010 року – виконуючий обов'язки Генерального директора, з вересня 2010 року – Генеральний директор товариства "ДТЕК Ровенькиантрацит" Луганської області. Усвідомлюючи, що для підприємства капітальне будівництво – це майбутнє й не чекаючи підтримки держави, О.М. Богданов ініціював зведення споруд коштом підприємства. Справа зрушила з місця. Перший етап – завершення будівлі високовольтної підстанції, що слугуватиме для енергопостачання стовбурів шахт імені Фрунзе й Вахрушева. Другий – встановлення вентиляторів на шахтах Дзержинського й Космонавтів.
      О.М. Богданов також опікується добробутом міста Ровеньки. Зокрема за його підтримки здійснено капітальний ремонт у навчально-курсовому комбінаті, проведена робота зі створення музею шахтарської слави. Крім того, було відновлене "заморожене" будівництво багатоквартирного будинку в селищі Ясенівському, облаштовано спортивні зали, відремонтовано будинок культури, відреставровано інші об'єкти соціальної сфери. У приміщенні Ровеньківського факультету обладнаний справжній спорткомплекс із боксерським рингом. Усе – під постійним контролем О.М. Богданова, який за рекордно короткий проміжок часу завдяки своїй цілеспрямованості, повазі до людей і щирій турботі про їхнє майбутнє встиг здобути непохитний авторитет серед працівників підприємства і жителів міста.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 432/2013 від 22 серпня 2013 року за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняної вугільної промисловості, зміцнення енергетичної безпеки держави, багаторічну самовіддану працю генеральному директору товариства "ДТЕК Ровенькиантрацит" Луганської області Олександру Миколайовичу Богданову присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Депутат Луганської обласної ради від Партії регіонів (з 2010), член комісії з питань промислової політики, підприємництва, екології та житлово-комунального господарства.
      Заслужений шахтар України (27.08.2010, за вагомий особистий внесок у зміцнення енергетичного потенціалу держави, багаторічну самовіддану шахтарську працю, високий професіоналізм та з нагоди 75-річчя стахановського руху і Дня шахтаря). Нагороджений ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (01.12.2011, за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акта проголошення незалежності України); знаками "Шахтарська слава" I (1991), II (1989) та III (1986) ступеня, знаками "Шахтарська доблесть" I (2003), II (2001) та III (2001) ступеня.

Президент України Віктор Янукович вручає Олександру Богданову нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Віктор Янукович вручає Олександру Богданову нагородні атрибути звання Герой України.