Бльок Іван Іванович
(21.07.1973 – 20.02.2014)
 

Бльок Іван Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 21 липня 1973 року у місті Городок Львівської області. У 1990 році закінчив городоцьку середню загальноосвітню школу № 3. Займався підприємницькою діяльністю: перевозив людей, працював на ринку, був власником магазину, їздив до Польщі. Приймав активну участь у Помаранчевої революції 2004 року.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. На Майдані був відомий під прізвиськом Тур. Потім приїздив на підтримку ще декілька разів, у найвідповідальніші моменти акцій протесту: після штурму Майдану бійцями Беркуту 11 грудня 2013 року та 19 січня 2014 року. Приймав участь у сутичках на вулиці Грушевського, у найважчі моменти був охоронцем барикад. Черговий раз разом із друзями, вирушив на підтримку до Києва після поновлення силового протистояння 18 лютого 2014 року. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у серце. Похований у місті Городок Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Івану Івановичу Бльоку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 1 вересня 2014 року на фасаді городоцької середньої загальноосвітньої школи № 3 (вулиця Перемишльська № 28), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі присвоєно його ім'я.

Бльок Іван Іванович. Місто Городок Львівської області


Бльок Іван Іванович. Місто Городок Львівської області. Загальний вид