Білоус Сергій Степанович
(24.08.1974 – 20.08.2014)
 

Білоус Сергій Степанович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 381/2021 від 22.08.2021)

орден Золота Зірка

      Народився 24 серпня 1974 року у селі Микове Ківерцівського району Волинської області. Служив у 80-му окремому аеромобільному полку, який дислокувався у місті Хирів Львівської області. Був десантником. Після розформування у 2003 році військової частини у Хірові проживав у селі Скелівка Старосамбірського району Львівської області. Працював машиністом тепловоза у локомотивному депо Львівської залізниці у місті Самбір Львівської області.
      Навесні 2014 року, після початку антитерористичної операції на сході України, добровольцем пішов до військкомату та вирушив на захист суверенітету та територіальної цілісності України. Солдат С.С. Білоус служив номером обслуги 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних сил України. Був надзвичайно сміливим та розумним бійцем.
      20 серпня 2014 року російські військові підрозділи атакували українські позиції, які були розгорнуті на висотах поблизу селища міського типу Георгіївка Луганської області біля Луганського аеропорту. Коли у наступ пішли російські танки та бойові машини десанту БМД-2 солдат С.С. Білоус не розгубився, взяв гранатомет РПГ-18 "Муха", вийшов з окопу та відкрив вогонь по ворожій техніці, яка виривалася на позиції. Своїм героїчним вчинком він надихнув інших бійців, але сам загинув від вогню з кулемету російської БМД-2. Похований у селі Скелівка Старосамбірського району Львівської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 381/2021 від 22 серпня 2021 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдату Сергію Степановичу Білоусу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Солдат.
      Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (14.03.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно).
      19 серпня 2015 року у пункті обороту локомотивного депо Львів-Захід по станції Самбір, де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.