Білобров Юрій Миколайович
(23.03.1943)
 

Білобров Юрій Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1139/2004 від 27.09.2004)

орден Держава

      Народився 23 березня 1943 року. З 1960 року працює на Новокраматорському машинобудівному заводі. У 1965 році закінчив Донецький політехнічний інститут (нині – Донецький національний технічний університет) за фахом інженер-механік. Головний конструктор відділу прокатного обладнання закритого акціонерного товариства "Новокраматорський машинобудівний завод" (Краматорськ Донецької області).
      Завод зорієнтований на виготовлення унікальних машин і обладнання для гірничо-металургійного комплексу. Виготовляє високопотужне сучасне металургійне обладнання, підйомні машини для шахт Донбасу, гірничодобувні, збагачувальні та інші машини і механізми. На підприємстві спроектовано і виготовлено 102 прокатних стани, 189 міксерів для зберігання і перевезення чавуну, 45 штампувальних молотів, 20 установок для наплавлення конусів і чаш засипних апаратів доменних печей, 142 преси різного призначення, 17 машин для скачування шлаку з чавуноперевізних ковшів, 103 горизонтально-ковальські машини, близько 2000 крокуючих екскаваторів, понад 2000 шахтних підіймальних машин, близько 3000 рудо- і вуглемельних млинів, 18 роторних розкривних і добувних комплексів. Машини і обладнання з маркою "НКМЗ" працюють в 54 країнах світу, зокрема у Японії, Німеччині, Франції, Італії, Канаді.
      На заводі працює понад 16,5 тис. чоловік. Новокраматорський машинобудівний завод багато в чому визначає технічний прогрес в машинобудуванні, металургії, енергетиці, автомобіле- і суднобудуванні, хімічній, оборонній і космічній галузях. Номенклатура виробів весь час оновлюється – протягом останніх років на 80%. На підприємстві розроблена й впроваджена система якості, що охоплює весь комплекс виробництва – від досліджень до монтажу та технічного обслуговування. Система якості гарантує випуск продукції, що відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001 (EH 29001), що підтверджено сертифікатом технічного наглядового товариства NORD (TUV NORD, Німеччина).
      Багатий досвід, великий інтелектуальний і виробничий потенціал, висока кваліфікація фахівців, використання сучасних технологій проектування, виготовлення та контролю дозволяють підприємству виготовляти устаткування, що перевищує закордоні та вітчизняні аналоги за багатьма параметрами. Сфери інтересів Новокраматорського машинобудівного заводу лежать у галузі оснащення підприємства металургійної та гірничодобувної галузей високопродуктивним сучасним устаткуванням з оптимальними параметрами для кожного конкретного замовника, а також оснащення портових терміналів для перевантаження та переробки сипучих вантажів, устаткування для енергетичного комплексу, гідротехнічне устаткування та інше унікальне устаткування для важкої промисловості. Підприємство пропонує комплексне та найповніше задоволення потреб замовників, постачання, налагодження та сервісне обслуговування устаткування протягом усього терміну його експлуатації. Сьогодні частка експорту становить понад 50%. Новокраматорський машинобудівний завод має міцні ділові зв'язки з фірмами понад 50 країн світу та відкритий для співпраці з новими партнерами.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 1139/2004 від 27 вересня 2004 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку вітчизняного машинобудування, самовіддану працю, високий професіоналізм головному конструктору акціонерного товариства "Новокраматорський машинобудівний завод" Донецької області Юрію Миколайовичу Білоброву присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Кандидат технічних наук (2001, кандидатська дисертація "Керування геометричними розмірами штаби на прокатних станах"). Заслужений винахідник України (21.09.1994, за особистий внесок у розвиток виробництва, освоєння випуску нових видів високоефективної продукції).
      Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2002 року (16.12.2002, за розробку і реалізацію енерго- і ресурсозберігаючих технологічних циклів виробництва конкурентоспроможних металовиробів на основі комплексу печей-ковшів і машин безперервного лиття заготовок). Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (23.09.1999, за значний особистий внесок в освоєння випуску нових видів високоефективної продукції машинобудування), ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю).