Березовський Георгій Васильович
(06.02.1935)
 

Березовський Георгій Васильович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 735/2007 від 21.08.2007)

орден Держава

      Народився 6 лютого 1935 року в селі Корчівці Глибоцького району Чернівецької області. З 1972 року – директор Сторожинецького сільськогосподарського кооперативу "Колос".
      Кооператив "Колос" – багатопрофільне підприємство, до складу якого входять 4 будівельні дільниці, цегельний та каменеріжучий завод, асфальтобетонний вузол, мармуровий кар'єр з потужним автомобільним і тракторним парком. Є свій оздоровчий санаторій-профілакторій та підсобне господарство з вирощування сільськогосподарської продукції і великої рогатої худоби.
      Виробничі підрозділи у своїй діяльності постійно використовують та впроваджують у життя різнобічні новації як в техніці, технології, управлінні, так і у виробництві нових матеріалів і оздоблювальних робіт. Уперше в області кооператив почав видобувати мармурову сировину в Красноїльському мармуровому кар'єрі і тут уперше в Україні застосував оригінальну технологію виробництво миючої мармурової крихти, що дало можливість використовувати і відвали. Уперше в області був побудований каменеобробний завод (село Верхні Петрівці), де виробляється різноманітна лицювальна плита з мармуру, граніту, ангідриту та штучна лицювальна плита типу "брекчія". Кристалізована плита взагалі ж не має аналогів у Європі. Крім цього, на заводі виробляються надмогильні пам'ятники та елементи до них. На заводі застосовується нова технологія розколу мармурових блоків за допомогою спеціального порошку. Уперше в області на Вадул-Сіретській митниці кооператив почав будувати бетонні дороги на імпортному та вітчизняному обладнанні. Уперше в колишньому СРСР застосував у будівництві так званий "миючий теразит" на основі мармурової крихти, для опорядження фасадів будівель і споруд, що характеризується неабиякими декоративними та довговічними якостями. Уперше в Україні почали застосовувати так звану візантійську мозаїку в мармурових підлогах церков. Також підприємство у співпраці з естонськими спеціалістами почало виробляти керамічну плиту для настилання підлог у тваринницьких приміщеннях. Її застосування у різних регіонах Уралу, Підмосков'я, Полтавської, Дніпропетровської, Чернівецької та інших областей України підтвердили високі експлуатаційні та гігієнічні властивості. Ця керамічна плита багато років демонструвалася на виставках досягнень народного господарства України та колишнього СРСР.
      Чільне місце у виробничій діяльності підприємства займає будівництво об'єктів соціально-культурного призначення: дільничної лікарні (село Верхні Петрівці), онкологічної лікарні (місто Чернівці), лікарні санаторного типу (село Стара Красношора), районної лікарні (місто Герца), надбудови дитячого відділення районної лікарні (місто Старожинець), реконструкція Чернівецької обласної клінічної лікарні, пологового будинку (місто Старожинець), школи-гімназії (селище міського типу Красноїльськ), шкіл (село Буковка Герцаївського району та село Мигово Вижницького району), виконавчої дирекції Фонду соціального страхування (місто Чернівці). Споруджено пам'ятники: Т.Г. Шевченку в місті Чернівці, селищі міського типу Глибоці, Республіці Румунії, М. Емінеску в місті Чернівці, першому митрополиту Буковини Гакману, зведені пам'ятники загиблим у роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.) та жертвам сталінських репресій у місті Сторожинці, селищі міського типу Красноїльську, селі Зруб-Комарівці, Ропча, Нижні Петривці, Стара Жадова. Відреставровано Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської та приміщення Чернівецького відділення Національного Банку України. Виконано реконструкція та капітальні ремонти: приміщення "Укрпошта" (місто Чернівці), ВАТ "Укртелеком" (місто Чернівці), Старожинецьке відділення УМВС України в Чернівецькій області, дитяча дошкільна установа (село Верхні Петрівці), терапевтичне відділення Старожинецької районної лікарні, онкологічний диспансер (місто Чернівці), обласна лікарня швидкої медичної допомоги.
      Щорічно підприємство надає матеріальну допомогу ветеренам та учасникам Великої Вітчизняної війни, інвалідам І та ІІ груп, потерпілим від стихійного лиха (пожежі, повені), онкохворим на лікування, дітям-сиротам та іншим.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 735/2007 від 21 серпня 2007 року за визначні трудові досягнення, впровадження передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю та активну благодійну діяльність директору Сторожинецького сільськогосподарського кооперативу "Колос" Чернівецької області Георгію Васильовичу Березовському присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Депутат Чернівецької обласної ради п'яти скликань, а також 28 сільських та районних скликань.
      Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1986), медаллю Президії Верховної Ради СРСР "За доблесну працю" до 100-річчя від дня народження В.І. Леніна; орденом "За заслуги" III ступеня (03.03.2005, за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (06.12.2000, за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування та розв'язання його актуальних проблем); Почесною відзнакою "Буковина", Почесною грамотою "За заслуги перед українським народом".