Баталін Олександр Сергійович
(29.07.1946)
 

Баталін Олександр Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 486/2012 від 24.08.2012)

орден Держава

      Народився 29 липня 1946 року у місті Еманжелінськ Челябінської області Росії. У 1969 році закінчив Севастопольський приладобудівний інститут за спеціальністю "Прилади точної механіки" за фахом "інженер-механік".
      Трудову діяльність розпочав у 1969 році майстром на заводі "Фіолент" міста Сімферополь (Крим). З листопада 1971 року до серпня 1973 року – заступник начальника цеху № 6 з виробництва. Із серпня до жовтня 1973 року – виконуючий обов'язки начальника цеху № 6. З жовтня 1973 року до травня 1978 року – начальник цеху № 6. Із травня до жовтня 1978 року – заступник головного інженера. З жовтня 1978 року до жовтня 1982 року – головний інженер. З жовтня 1982 року до лютого 1996 року – директор заводу "Фіолент". З лютого 1996 року до червня 1997 року – голова правління ВАТ "Завод "Фіолент". Із червня 1997 року до квітня 1998 року – заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Із квітня 1998 року – голова правління ВАТ "Завод "Фіолент".
      ВАТ "Завод "Фіолент" – машинобудівне підприємство, найбільший виробник електроінструменту в Україні, Росії і Східній Європі. Виробництво складається з трьох основних напрямків:
      1. Виробництво електроінструменту – більше 45 різних моделей під торговими марками "ФІОЛЕНТ proffesional" і "ФІОЛЕНТ майстер".
      2. Виробництво мікромашин – прецизійні електричні мікромашини малої потужності (обертові трансформатори, безконтактні сельсіни, датчики кута, безконтактні індукційні фазообертачі, електродвигуни спеціального призначення).
      3. Виробництво систем корабельної автоматики – системи та елементи автоматизованого управління для водотоннажних кораблів і суден, кораблів на повітряній подушці, яхт, доків, морських бурових платформ, прилади, датчики та сигналізатори для суднобудування та промислової автоматизації.
      До складу виробничих цехів ВАТ "Завод "Фіолент" входять: цех № 1 металообробка, токарна ділянка, шліфувальна ділянка, фрезерна ділянка, слюсарна ділянка; цех № 2 ділянка штампування, ділянка термообробки, ділянка виготовлення якорів, ділянка виготовлення пакетів якоря і статора; цех № 3 основний складальний цех, в якому розташовані складальні конвеєри, також в цеху розташована лінія автоматичного намотування якорів та статорів; ділянка № 5 різні гальванічні покриття, оцинковка, нікелювання тощо, ділянка фарбування; цех № 6 виробництво корабельної автоматики, займає значні виробничі площі, на яких знаходяться ділянки токарної обробки, фрезерування, ділянка верстатів з числовим програмним управлінням, ділянка складання тощо; цех № 9 (дочірнє підприємство "Фіолентмехпласт" (ДП ФМП), у структуру якого входять цехи: з виготовлення деталей з алюмінію, з пластмас, з виготовлення плат друкованого монтажу, механічний цех, каркасно-зварювальна ділянка, ділянка порошкового фарбування; ділянка № 13 ділянка складання мікромашин, ділянка лазерного зварювання; цех № 18 ділянка складання електроінструменту і корабельної автоматики; ділянка порошкової металургії (ДПМ – цех 30); цех № 21 служба головного енергетика, в яку входять слюсарні ділянки, ділянки ремонту електрообладнання; цех № 22 інструментальне виробництво, яке має ділянку електроерозійної обробки, ділянку виробництва прес-форм і штампів, в обробних центрах Picomax швейцарської фірми Fehlmann AG, ділянку термообробки; Інструментальне Конструкторське Бюро; цех № 25 ділянка дрібносерійного виробництва; цех № 26 служба головного механіка, має ділянку металообробки, слюсарний ділянку; Спеціальне Конструкторське Бюро (СКБ-6) – розробка електроінструменту та мікромашин; СКБ-8 – розробка систем корабельної автоматики та спецтехніки; відділ механізації і верстатобудування – розробка нестандартного обладнання в цілях автоматизації виробничих процесів; відділ головного технолога – розробка техпроцесів, впровадження нових технологій та обладнання; відділ технічного контролю – контроль всього виробничого циклу на предмет якості продукції, у структуру відділу входить центральна заводська лабораторія, випробувальна лабораторія; комерційні служби, куди входять: відділ матеріально-технічного забезпечення, відділ комплектації та кооперації, відділ маркетингу, відділ продажів, комерційний відділ, відділ гарантійного обслуговування; фінансові служби, куди входять: бухгалтерія, фінансово-економічне управління, канцелярія; стадіон Фіолент.
      Під керівництвом О.С. Баталіна завод "Фіолент" працює ритмічно, рентабельно, нарощує обсяги виробництва, зміцнює економічні зв'язки. Колектив заводу неодноразово заносився на республіканську, міську і районну дошки пошани.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 486/2012 від 24 серпня 2012 року за визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України, виробництво конкурентоспроможної продукції, впровадження високоефективних форм господарювання, багаторічну сумлінну працю голові правління акціонерного товариства "Завод "Фіолент" Автономної Республіки Крим Олександру Сергійовичу Баталіну присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      У 2002 році балотувався до Верховної Ради від блоку "За Єдину Україну!" (№ 123 у виборчому списку), але до парламенту не пройшов. Голова Правління Кримського республіканського відділення Української спілки промисловців і підприємців (з 2003).
      Радник Прем'єр-міністра України на громадських засадах (01.08.2001-22.11.2002). Депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим (1998-2002, 2002-2006, з 2010). Член Партії регіонів. Член депутатської фракції "Регіони Криму". Член постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питань бюджетної, економічної та інвестиційної політики. Брав активну участь у розробці Комплексної програми розвитку Криму, а також Регіональної програми розвитку малого підприємництва в АРК, у роботі органів місцевого самоврядування, у створенні та роботі громадських об'єднань громадян районів і міст Криму. Обирався членом Виконавчого комітету Сімферопольської міської Ради.
      У 2012 році балотувався до Верховної Ради України від виборчого округу № 2 (Автономна Республіка Крим), але зняв свою кандидатуру.
      Кандидат технічних наук. Член президії Кримського наукового центру.
      Заслужений машинобудівник УРСР (1988). Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1977), орденом Трудового Червоного Прапора (1984); орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (30.01.2007, за значний внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Автономної Республіки Крим, вагомі трудові досягнення та з нагоди Дня Автономної Республіки Крим), орденом "За заслуги" І (29.08.2003, за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток вітчизняного промислового виробництва) та II (13.09.1999, за вагомі досягнення в професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю) ступеня, Почесною відзнакою Президента України (орден "За заслуги" IІI ступеня, 18.09.1996, за значний особистий внесок у розвиток промисловості України, випуск конкурентоспроможної продукції), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (28.08.2001, за значний особистий внесок у розвиток підприємництва, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня підприємця), Почесною грамотою Верховної Ради України (2002); подякою Кабінету Міністрів України (2003), Почесною грамотою Фонду державного майна України (2004), відзнакою Державного центру зайнятості "За співробітництво" (2008), відзнакою Автономної Республіки Крим "За вірність обов'язку" (2010). Лауреат премії Автономної Республіки Крим за 2005 рік у номінації "Промисловість, паливо, енергетика" (2006). Почесний громадянин міста Сімферополь (2008).