Бартєнєв Олександр Володимирович
(01.01.1956 – 27.07.2013)
 

Бартєнєв Олександр Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 977/2004 від 22.08.2004)

орден Держава

      Народився 1 січня 1956 року в селі Сєстрєнка Ізбердєєвського (нині – Петровського) району Тамбовської області (Росія). У 1973-1978 роках навчався в Ленінградському вищому військово-морському інженерному училищі імені В.І.Леніна за фахом інженера-механіка, "Газотурбінне енергетичне устаткування". У 2001 році закінчив Українську академію державного управління при Президентові України (2001), "Державне управління".
      У 1978-1981 роках – командир електромеханічної бойової частини Чорноморського флоту. У 1981-1993 роках – інженер-механік групи військових кораблів, що будуються, міста Феодосія. У 1993 році за власним бажанням звільнився зі Збройних сил. З грудня 1994 року – заступник директора з охорони Феодосійського підприємства забезпечення нафтопродуктами. З червня 1996 року – директор Феодосійського підприємства забезпечення нафтопродуктами.
      У той час підприємство мало велику кредиторську заборгованість перед бюджетами всіх рівнів, заробітна плата виплачувалась несвоєчасно. Обсяги перевалювання нафтопродуктів були незначні і не відповідали потужності підприємства. З перших днів праці на Феодосійському підприємстві із забезпечення нафтопродуктами на посаді заступника директора О.В. Бартєнєв встановив жорстку трудову дисципліну. Завдяки організаторським здібностям, особистим якостям, властивим далекоглядному керівнику: енергійності, вмінню працювати в складних економічних умовах, здатності мобілізувати власні зусилля і скерувати виробничий потенціал колективу на вирішення головних завдань – Феодосійське підприємство забезпечення нафтопродуктами стабілізувало свою господарську діяльність і досягло високих виробничих показників.
      За короткий час державне підприємство перетворилося на сучасний багатофункціональний нафтотермінал, що відповідає рівню міжнародних стандартів і має стратегічне значення для України. Щорічно зростає обсяг капіталовкладень. У першій половині 2000-х років на реконструкцію виробництва з метою підвищення потужності перевалювання нафти і нафтопродуктів спрямовано сто вісімдесят мільйонів гривень. Перевалювання нафти і нафтопродуктів за 2003 рік склало десять мільйонів тонн. Підприємство вийшло на європейський рівень і гідно представляє паливно-енергетичний комплекс України на міжнародному ринку. За десять років балансова вартість основних фондів підприємства суттєво зросла. Значні кошти вкладені у вирішення питань екологічної безпеки.
      У 2002-2003 роках побудовано п'ять резервуарів загальним обсягом п'ятдесят тисяч кубічних метрів, дві залізничні естакади, технологічна насосна для зливання-наливання вагонів-цистерн, приміщення для транспортної ділянки, газорозподільний пункт, відремонтовано автомобільні шляхи тощо. Побудовано санітарно-побутовий комплекс, блок допоміжних приміщень для робітників основного виробництва, переведено на газове паливо котельню, реконструйовано комплекс переробки нафтошламів.
      Феодосійське підприємство забезпечення нафтопродуктами проводить широкомасштабну благодійну і спонсорську діяльність, об'єктами якої є організації охорони здоров'я і освіти, дитячі будинки, пенсіонери, інваліди, незаможні громадяни, що потребують матеріальної допомоги та інші. Підприємство також надає благодійну допомогу на підтримку соціальних програм Президента України та Уряду. У першій половині 2000-х років спонсорська діяльність склала понад п'ятдесят мільйонів гривень. З 1998 року підприємство посідає гідне місце на Кримській Дошці пошани. За підсумками конкурсу на звання "Краще підприємство хімічної, нафтохімічної та нафтопереробної промисловості України", Центральною радою Профспілки працівників хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами визнано кращим в Україні серед підприємств своєї підгалузі.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 977/2004 від 22 серпня 2004 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність директору Феодосійського підприємства з забезпечення нафтопродуктами Автономної Республіки Крим Олександру Володимировичу Бартєнєву присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим (1998-2002, 2002-2006, 2006-2010); голова групи "Стабільність", член Блоку "За Януковича!". Член Партії регіонів. З листопада 2008 року – міський голова Феодосії.
      У ніч на 27 липня 2013 року Олександр Бартєнєв був важко поранений у спину з обрізу мисливської рушниці у під'їзді свого будинку. Пораненого було шпиталізовано, але того ж дня він помер у реанімації феодосійської міської лікарні. Похований у Феодосії на Новому міському кладовищі.
      Нагороджений медалями під час проходження військової служби (1978-1993); орденом "За заслуги" ІІ (2002) та III (16.03.1999, за вагомі здобутки у праці, високий професіоналізм) ступеня; орденом "За розбудову України" імені М.Грушевського ІV ступеня (2000), Золотою медаллю "За ефективне управління" Президії Міжнародної кадрової академії ЮНЕСКО (2000), Срібним орденом "Слава на вірність Вітчизні" ІІІ ступеня, пам'ятною медаллю "На честь 10-річчя незалежності України" Феодосійського міського голови (2001), орденом Миколи Чудотворця І ступеня (2002). Заслужений працівник промисловості АР Крим (2000). "Людина року" міста Феодосія (1998, 1999, 2000, 2001, 2002). Почесний громадянин міста Феодосія (2002).

Бартєнєв Олександр Володимирович. Феодосія. Нове міське кладовище