Балагура Тетяна Іванівна
(12.01.1960)
 

Балагура Тетяна Іванівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 635/2009 від 19.08.2009)

орден Держава

      Народилася 12 січня 1960 року у місті Надвірна Івано-Франківської області. У 1977 році закінчила гімназію № 30 міста Полтави, у 1981 році – філологічний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленко, отримавши диплом з відзнакою. У 1980-2001 роках працювала вчителем української мови та літератури навчально-виховного комплексу № 32 міста Полтави. З 2001 року працює вчителем української мови та літератури Полтавського міського ліцею № 1 імені І.П. Котляревського.
      Творчий пошук, глибока ерудиція та працездатність – риси стилю роботи вчительки, яка досконало володіє фактичним матеріалом і методикою викладання предмета. Отримавши, крім філологічної, ще й музичну та образотворчу освіту, Т.І. Балагура сприяє всебічному розвитку своїх вихованців, намагається створити умови для повноцінного розвитку кожної юної особистості. Кожен її урок – це завжди унікальна творча лабораторія, в якій народжуються й оживають художні образи. Тетяна Іванівна впроваджує на уроках інтерактивні методи навчання. Систематично працює з обдарованими учнями, її вихованці займають призові місця на обласних та всеукраїнських олімпіадах, мовно-літературних конкурсах. Шестеро вихованців – переможці Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури і четверо – переможці Малої академії наук. Любов до предмета Тетяна Іванівна передає своїм учням, 26 з яких продовжили її шлях та вступили на українське відділення філологічного факультету, 5 – на факультет журналістики, понад 60 обрали професію вчителя.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 635/2009 від 19 серпня 2009 року за визначний особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження інноваційних методів навчання і виховання молодого покоління, плідну педагогічну діяльність вчительці Полтавського міського ліцею №1 імені І.П. Котляревського Тетяні Іванівні Балагурі присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Керівник Полтавського міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури. Член обласної спеціальної дослідницької групи вчителів-філологів. Ініціатор і незмінний керівник літературної студії "Перевесло", слухачі якої є неодноразовими переможцями та лауреатами міських, обласних та міжнародних конкурсів поезії та прози. Учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій з питань освіти, методики освіти та творчості українських письменників; неодноразовий член журі міських, обласних та Всеукраїнських олімпіад та конкурсів "Вчитель року". У 2010 році – довірена особа кандидата у Президенти України Ю.І. Костенко у територіальному виборчому окрузі № 152 (Полтавська область).
      У 2012 році балотувалася до Верховної Ради України від партії "Наша Україна" (№ 30 у виборчому списку), але партія до парламенту не пройшла.
      Нагороджена знаком "Відмінник освіти України" (1988), грамотою Міністерства освіти і науки України (1989), грамотами міського та обласного управлінь освіти, грамотою Полтавської обласної держадміністрації. Переможець Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року" (1996) (по лінії "Просвіти"). Лауреат Всеукраїнського етапу конкурсу "Вчитель року" (1997). Лауреат обласної премії І.П. Котляревського за вагомий внесок у розвиток й утвердження української мови в суспільстві.
      У педагогічному доробку Т.І. Балагури програми з курсів "Комунікація", "Культура мови і стилістика", понад 35 наукових публікацій у фахових журналах та газетах. Пише власні вірші (надруковані у книгах "Сто молодих поетів України", "Дивина"), пісні, сценарії свят. Вона рецензент підручників, автор декількох навчальних посібників: "Українська мова" ("Основи орфографії"), "Мудрість, карбована в слові" (збірник афоризмів), "Semper tiro" ("З ужинку творчого вчителя"); "Українська мова" (комунікативний курс, у співавторстві).

Президент України Віктор Ющенко вручає Тетяні Балагурі нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Віктор Ющенко вручає Тетяні Балагурі нагородні атрибути звання Герой України.