Бадера Олександр Миколайович
(01.01.1948 – 28.01.2014)
 

Бадера Олександр Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 94/2015 від 20.02.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 січня 1948 року у місті Володимир-Волинський Волинської області. Після закінчення школи навчався у Володимир-Волинському професійно-технічному училищі, де отримав професію електогазозварювальника. У 1966 році переїхав до Києва, де здобув вищу економічну освіту і залишився працювати. Час від часу приїжджав на Волинь у гості до батьків, а коли тата не стало, маму забрав до себе. Вона оселилась у селі Мала Солтанівка Васильківського району Київської області, де й дожила свого віку.
      У 1990-х роках став приватним підприємцем. Тривалий час разом з товаришами займався кінопрокатом, та навіть спільно розпочали діяльність зі створення кінофільмів. Захоплювався історією та етнографією, був отаманом Галицько-Волинського козацтва, мріяв створити музей Січових Стрільців, входив до кола активних членів столичного товариства "Просвіта", та й жив поблизу будинку товариства, неподалік від Хрещатика.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. У нічні чергування, підтримуючи патріотичний дух побратимів, ділився досвідом та знаннями, розповідаючи про славні подвиги козаків. Допомагав пораненим та застудженим, готуючи відвари та настої з трав. Вважав, що народна медицина творить чудеса й зцілює найскладніші недуги. Але сам сильно застудився, коли на Водохреще 19 січня 2014 року був облитий крижаною водою. Крім того отримав сильне отруєння газами, але все одно не покинув барикади.
      22 січня 2014 року на День Соборності біля стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського був сильно побитий бійцями "Беркуту". До лікарні не звертався через те, що саме лікарні тоді для побитих та поранених були одним з найнебезпечніших місць. Внаслідок отриманих численних травм помер 28 січня 2014 року. Похований в селі Мала Солтанівка Васильківського району Київської області поруч із могилою своєї матері.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 94/2015 від 20 лютого 2015 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності Олександру Миколайовичу Бадері посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській; на пам'ятнику Героям Небесної Сотні з Волині у Луцьку на Меморіалі Слави.

Бадера Олександр Миколайович. Кладовище села Мала Солтанівка Васильківського району Київської області


Бадера Олександр Миколайович. Кладовище села Мала Солтанівка Васильківського району Київської області. Загальний вид