Атрашкевич Едуард Юрійович
(04.06.1974)
 

Атрашкевич Едуард Юрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 456/2020 від 20.10.2020)

орден Золота Зірка

      Народився 4 червня 1974 року у місті Тимашевськ Краснодарського краю Росії. Мешкав у місті Краснодон (з 2016 року – Сорокине) Луганської області. Проходив службу на різних посадах в Державній прикордонній службі України.
      У 2014 році приймав участь в антитерористичній операції на сході України. 25 серпня 2014 року в районі селища Талове Станично-Луганського району Луганської області підрозділи Державної прикордонної служби України вступили у бій з російської диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула Державний кордон України з території Російської Федерації на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби "Красна Талівка" Луганської області. Під час бою, який тривав дві з половиною години, російська диверсійно-розвідувальна група отримала вогневу підтримку у вигляді мінометів, двох бронетранспортерів, двох бойових машин піхоти та двох бойових вертольотів Мі-24 Збройних сил Російської Федерації, які вели вогонь по позиціям українських прикордонників з території Російської Федерації. Незважаючи на чисельну та вогневу перевагу ворога, прикордонникам вдалося своїми діями зупинити вторгнення російських диверсантів та бойової техніки.
      Після окупації міста Краснодон російськими бойовиками мешкає у селищі міського типу Козача Лопань Дергачівського району Харківської області. Служить у Харківському прикордонному загоні (військова частина 9951) інспектором прикордонної служби 1-ї категорії відділу прикордонної служби "Веселе", де демонструє високі показники. За його участі неодноразово затримували порушників, великі партії матеріальних цінностей, прихованих від прикордонно-митного контролю. Злочинці кілька разів намагалися залякати прикордонника погрозами, але безуспішно.
      Також старший прапорщик Е.Ю. Атрашкевич є активним учасником волонтерського руху. Він був одним з ініціаторів відкриття меморіальної дошки загиблим прикордонникам відділу прикордонної служби "Красна Талівка".

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 456/2020 від 20 жовтня 2020 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові старшому прапорщику Едуарду Юрійовичу Атрашкевичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Старший прапорщик.
      Нагороджений відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції". Відзначений відомчими нагородами Державної прикордонної служби України: нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", медаллю "20 років сумлінної служби".

Президент України Володимир Зеленський вручає Едуарду Атрашкевичу нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Володимир Зеленський вручає Едуарду Атрашкевичу нагородні атрибути звання Герой України.