Арутюнян Георгій Вагаршакович
(04.07.1960 – 20.02.2014)
 

Арутюнян Георгій Вагаршакович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 4 липня 1960 року у місті Батумі Аджарської автономної республіки Грузії. Був громадянином Грузії. Мешкав у місті Рівному, де спочатку отримав вид на проживання, а згодом і громадянство України. Їздив на заробітки за кордон. Активно займався громадською діяльністю. Був партійним активістом, протягом кількох років працював у наметі всеукраїнського об'єднання "Свобода" та проводив активну агітаційну роботу, постійно відвідував усі загальноукраїнські патріотичні акції та заходи.
      Був етнічним вірменином, але дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї нової Батьківщини, відчував біль своєї нової держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради української землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув біля Монументу Незалежності внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера увійшла в ліву частину шиї і вийшла через праве плече. Похований у місті Рівне на кладовищі "Нове" ("Молодіжне").

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Георгію Вагаршаковичу Арутюняну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 3 червня 2014 року рішенням сесії Рівненської міської ради Георгію Арутюняну присвоєно звання "Почесний громадян міста Рівне" (посмертно) та нагороджено відзнакою "За заслуги перед містом" І ступеня (посмертно). У Рівному Герою присвячені стенд на перетині вулиць Соборної і 16 липня, а також художньо-скульптурна композиція на будинку по вулиця Гоголя № 4.

Арутюнян Георгій Вагаршакович. Рівне. Нове кладовище. Вид 1


Арутюнян Георгій Вагаршакович. Рівне. Нове кладовище. Вид 2


Арутюнян Георгій Вагаршакович. Рівне. Нове кладовище. Загальний вид