Аметов Решат Мідатович
(24.01.1975 – 03.2014)
 

Аметов Решат Мідатович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 134/2017 від 18.05.2017)

орден Золота Зірка

      Народився 24 січня 1975 року. Мешкав у місті Сімферополь Автономної Республіки Крим. Отримав освіту інженера-будівельника і працював на будівництвах.
      Маючи кримськотатарське походження, дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради української землі найцінніше – своє життя.
      На початку березня 2014 року, коли розпочалася окупація Криму російськими військами, Р.М. Аметов побачив виступ секретаря Ради національної безпеки і оборони України про оголошення часткової мобілізації. Відкликнувшись на цей заклик, він 3 березня 2014 року о 7:30 вийшов з дому з наміром піти у військкомат та записатися до лав добровольців, але у цей день військкомат не працював. Після цього він вирушив на площу Леніна, де сам провів одиночний пікет біля Ради міністрів Криму, протестуючи проти окупації Криму російськими військами. Р.М. Аметов простояв лише 15 хвилин, після чого там же, у центрі Сімферополя, був викрадений російськими бойовиками, які заштовхнули його до автомобіля "Шевролє-Лачетті" і вивезли у невідомому напрямку. Після цього на зв'язок він більше не виходив.
      15 березня 2014 року тіло Р.М. Аметова було виявлено у полі біля села Земляничне Білогірського району Автономної Республіки Крим із зовнішніми ознаками насильницької смерті. Його голова була обмотана скотчем, на руках наручники, а на тілі численні сліди катувань. Причиною смерті стала проникаюча рана лівого ока, отримана внаслідок вогнепального поранення. 18 березня 2014 року він був похований у Сімферополі на кладовищі "Абдал-2" (татарське кладовище).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 134/2017 від 18 травня 2017 року за громадянську мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час акцій протесту проти окупації Російською Федерацією Кримського півострова Решату Мідатовичу Аметову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      

Аметов Решат Мідатович. Сімферополь, кладовище Абдал


Аметов Решат Мідатович. Сімферополь, кладовище Абдал. Загальний вид